Uważajcie na testy z Biedronki. Bardzo ważne informacje wyciekły do sieci

Testy na koronawirusa z Biedronki? O tym, że Jeronimo Martins wprowadza je do obrotu poinformował już wczoraj Business Insider. Czy jednak są skuteczne i miarodajne? Otóż przed wydaniem 50 zł należy się zastanowić. 

ZOBACZ TAKŻE
Konflikt Roberta i Anny Lewandowskich. Niemiecki tabloid o problemach sportowej pary

Biedronka jest siecią dyskontów, która aspiruje do handlowania niemal wszystkim. Nie możemy dziwić się, że Jeronimo Martins stale poszerza swój asortyment. Są bowiem pierwszym wyborem zdecydowanej większości Polaków udających się na zakupy. Niemal na pewno zatem znacząca część towaru w każdym dziale znajdzie nabywców. 

Testy na koronawirusa z Biedronki – czy warto?

Wczorajsza publikacja Business Insidera wywołała spore dyskusje, szczególnie na Twitterze. Branżowy serwis był jednym z pierwszych, który poinformował o tym, że testy będzie można kupić w Biedronce. Warto pamiętać jednak – wbrew przekonaniu wielu osób – że test kupiony w sieci Biedronka nie zastąpi znacznie droższego, acz dającego sto procent pewności testu laboratoryjnego. Co czytamy na etykiecie “biedronkowego” produktu?

ZOBACZ TAKŻE
500 plus. Tysiące Polaków dostaną ogromny zwrot pieniędzy? Wiemy, komu się należą
 

Jest to jedynie produkt, który powie nam, czy nasz organizm wytworzył przeciwciała przeciwko wirusowi: 

“Ważną informacją dla kupujących jest, że producent Primacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać COVID-19, również należy skontaktować się z lekarzem” – czytamy.

Jeronimo Martins mówi o testach szczerze

Natomiast jeśli nie mamy objawów, a test da wynik negatywny, to… nadal nie wiemy czy jesteśmy zakażeni. 

Natomiast spółka Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, nie próbuje przekonywać, że testy mogą zastąpić te “prawdziwe”. Bez wątpienia jednak nowy produkt znajdzie wielu nabywców. Tym bardziej, że właściwy test genetyczny może kosztować nawet do 10 razy więcej niż ten z dyskontu. Jak sieć argumentuje wprowadzenie produktu na rynek?

“Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej” – mówi Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

ZOBACZ TAKŻE
Zarobki Danuty Holeckiej. Prowadząca "Wiadomości" TVP inkasuje co miesiąc ogromną kwotę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...