Stacja Warszawa Główna – kiedy otwarcie? Historyczny moment już jutro

Aż 24 lata warszawiacy musieli czekać na otwarcie stacji Warszawa Główna. Wreszcie jednak nadszedł moment, gdy nastąpi otwarcie. Warszawa główna wystartuje już 14 marca 2021 roku. Gdzie można stamtąd pojechać?

TVP Warszawa poinformowała o szczegółach otwarcia wyremontowanej stacji Warszawa Główna. „W niedzielę 14 marca podróżni skorzystają ze stacji Warszawa Główna. Stacja po 24 latach zapewni podróże regionalne m.in. w kierunku Skierniewic i Łowicza” – czytamy.

Warszawa Główna – kiedy otwarcie stacji?

Jak wspominamy wyżej, otwarcie stacji Warszawa Główna nastąpi w niedzielę 14 marca 2021 roku. Renowacja Warszawy Głównej ma szczególne znaczenie w kontekście przebudowy Warszawy Zachodniej i Linii Średnicowej.  

Zmiany w organizacji ruchu pociągów będą w stolicy. Podróżni po 24 latach skorzystają z Warszawy Głównej. Przewidziano kilkanaście połączeń Polregio i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie do Łodzi Fabrycznej oraz Kolei Mazowieckich do Skierniewic, Grodziska Mazowieckiego, Piaseczna, Dobieszyna i Łowicza, Sochaczewa.

Na stacji Warszawa Główna wybudowano dwa nowe perony, na które dojdziemy od ul. Towarowej. Zamontowano oświetlenie oraz wiaty. Podróże ułatwią oznakowania oraz umieszczone w gablotach dodatkowe informacje i rozkłady jazdy. Obok peronów od strony ul. Towarowej przewidziano parking Kiss&Ride.

Kontynuowane będą prace przy budowie kładki. Zapewni ona podróżnym dostęp na perony od Al. Jerozolimskich i ul. Kolejowej, a mieszkańcy przejdą nad torami między Ochotą a Wolą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *