Stacja Warszawa Główna – kiedy otwarcie? Historyczny moment już jutro

Aż 24 lata warszawiacy musieli czekać na otwarcie stacji Warszawa Główna. Wreszcie jednak nadszedł moment, gdy nastąpi otwarcie. Warszawa główna wystartuje już 14 marca 2021 roku. Gdzie można stamtąd pojechać?

TVP Warszawa poinformowała o szczegółach otwarcia wyremontowanej stacji Warszawa Główna. “W niedzielę 14 marca podróżni skorzystają ze stacji Warszawa Główna. Stacja po 24 latach zapewni podróże regionalne m.in. w kierunku Skierniewic i Łowicza” – czytamy.

Warszawa Główna – kiedy otwarcie stacji?

Jak wspominamy wyżej, otwarcie stacji Warszawa Główna nastąpi w niedzielę 14 marca 2021 roku. Renowacja Warszawy Głównej ma szczególne znaczenie w kontekście przebudowy Warszawy Zachodniej i Linii Średnicowej.  

Zmiany w organizacji ruchu pociągów będą w stolicy. Podróżni po 24 latach skorzystają z Warszawy Głównej. Przewidziano kilkanaście połączeń Polregio i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie do Łodzi Fabrycznej oraz Kolei Mazowieckich do Skierniewic, Grodziska Mazowieckiego, Piaseczna, Dobieszyna i Łowicza, Sochaczewa.

ZOBACZ TAKŻE
Kaczyński w amoku, sąd wstrzymał najważniejszą inwestycję Orlenu

Na stacji Warszawa Główna wybudowano dwa nowe perony, na które dojdziemy od ul. Towarowej. Zamontowano oświetlenie oraz wiaty. Podróże ułatwią oznakowania oraz umieszczone w gablotach dodatkowe informacje i rozkłady jazdy. Obok peronów od strony ul. Towarowej przewidziano parking Kiss&Ride.

ZOBACZ TAKŻE
Zwłoki 65-letniej kobiety znalezione w mieszkaniu. Są zatrzymani

Kontynuowane będą prace przy budowie kładki. Zapewni ona podróżnym dostęp na perony od Al. Jerozolimskich i ul. Kolejowej, a mieszkańcy przejdą nad torami między Ochotą a Wolą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...