Gol Lewandowskiego. Zanim piłka dotarła do Polaka nastąpił festiwal kiksów (WIDEO)

Robert Lewandowski zanotował kolejnego gola dla Bayernu Monachium. Polak się nie zatrzymuje i idzie, jak burza. Walnie przyczynił się również do zwycięstwa Bawarczyków nad Werderem Brema.

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Werder Brema 1-3. Jako pierwszy do siatki trafił już w 22. minucie gry Leon Goretzka. Niemiec wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i zdobył gola po strzale głową.

Kilkanaście minut później, jeszcze przed przerwą, Bayern zdobył kolejną bramkę. Tym razem futbolówkę do bramki wpakował Serge Gnabry. Skrzydłowy otrzymał piłkę od Thomasa Muellera, a następnie na pełnym luzie posłał ją pomiędzy nogami bramkarza zespołu rywali.

Trzeci gol, którego autorem był Robert Lewandowski, padł już po zmianie stron. Polak dogonił tym samym Klausa Fischera, byłego gwiazdora zespołu z Monachium.

Lewandowski strzela. Wcześniej festiwal pomyłek

Rekordami „Lewego” żyje cała Polska. Dziś, dzięki bramce z Werderem, nasz rodak zrównał się z legendarnym Klausem Fischerem w klasyfikacji strzeleckiej wszechczasów niemieckiej Bundesligi. Obaj zawodnicy mają po 268 bramek.

Jak padł gol dla Bayernu? Trochę nietypowo. Bawarczycy wykonywali rzut rożny i piłka trafiła w pole karne Werderu Brema. Tam doszło do komedii pomyłek. Najpierw obrońcy gospodarzy nie potrafili wybić futbolówki, a następnie ta po prostu odbiła się od zawodnika Bayernu Monachium. Skorzystał na tym Lewandowski. Piłka trafiła bowiem pod jego nogi, a on już dobrze wiedział, co z nią zrobić. Posłał ją do siatki i podwyższył wynik spotkania na 0-3.

Przed końcem meczu do głosu doszli jeszcze gospodarze, którzy strzelili honorowego gola. Zrobił to w 86. minucie gry Fullkrug, który pokonał Manuela Neuera. Gol padł po świetnej kontrze całego zespołu. Strzelał Rashica, ale nie udało mu się pokonać bramkarza Bayernu w sytuacji sam na sam. Na miejscu był jednak Fullkrug i wbił piłkę do pustej bramki.