Zarobki Danuty Holeckiej. Prowadząca “Wiadomości” TVP inkasuje co miesiąc ogromną kwotę

Jakie zarobki w TVP ma Danuta Holecka? Prowadząca główne wydanie “Wiadomości” inkasuje co miesiąc kwotę, o jakiej znaczna większość Polaków może tylko pomarzyć. W mediach pojawiły się informacje na ten temat, choć władze telewizji z Woronicza robiły wszystko, by stawki czołowych prezenterów pozostały tajemnicą.

ZOBACZ TAKŻE
500 plus. Tysiące Polaków dostaną ogromny zwrot pieniędzy? Wiemy, komu się należą

Choć statystycznie jakość życia w Polsce na przestrzeni ostatniej dekady poprawiła się, to na tle innych obywateli UE pod względem dochodów wyglądamy kiepsko. Według danych GUS, w ubiegłym roku przeciętne wynagrodzenie w naszym kraju wyniosło nieco ponad 5160 złotych. Są to oczywiście dane nie do końca odzwierciedlające faktyczne zarobki “przeciętnego Kowalskiego”. Zresztą i tak państwo chwali się kwotą brutto. Problemów z niskimi dochodami nie mają za to pracownicy Telewizji Publicznej. 

Danuta Holecka – zarobki w 2021 na poziomie dziesięciu średnich krajowych?

Najbardziej rozpoznawalna prowadząca “Wiadomości” TVP musi na co dzień mierzyć się z ogromną krytyką. Wszystko to, rzecz jasna, w związku z faktem, że znacząca grupa odbiorców kojarzy ją z przekazem całkowicie przychylnym Prawu i Sprawiedliwości

ZOBACZ TAKŻE
Zakaz sprzedaży alkoholu w niedzielę? Prezydent ma ustawę na stole

Sporą motywacją dla Danuty Holeckiej – choć zapewne nie rekompensującą w pełni ogromnego stresu – są bardzo wysokie zarobki. Szefowie największej telewizji w kraju niechętnie o nich mówią. Dziennikarzom udało się jednak zdobyć dane, które niejednego Polaka przyprawią o duszności. 

Ile zarabia Danuta Holecka? 

Według ostatnich danych, jakie udało się zdobyć “Dziennikowi Gazecie Prawnej”, Danuta Holecka zarabia ponad 49 tysięcy złotych brutto. Od tej kwoty dziennikarka musi odprowadzić jeszcze podatek VAT (23%). Oczywiście może znacząco zmniejszyć daninę na rzecz państwa, generując w ramach swojej działalności koszty. 

Dane te pochodzą co prawda sprzed trzech lat, natomiast – według wszelkich dostępnych informacji – stawki dla czołowych prezenterów TVP1 nie wzrosły. A jeśli zostały podniesione, to tylko nieznacznie. Rządzący obóz polityczny chce bowiem uniknąć skandali i posądzeń o pazerność oraz niegospodarność. Taka opinia do obecnej władzy przykleiła się już w marcu 2018 roku, gdy Beata Szydło grzmiała z mównicy sejmowej o “pieniądzach, które się im po prostu należały”. 

Od kilku lat w sieci pojawiają się pogłoski o rzekomej “kilkukrotnej” pensji Danuty Holeckiej. Miałaby ona otrzymywać dodatkowe pieniądze za pojawianie się również na antenach tematycznych Telewizji Polskiej (TVP Info, TVP Polonia itp.). Nigdy tego jednak nie potwierdzono. Takie informacje nie pojawiły się również we wspomnianych doniesieniach “DGP”. 

ZOBACZ TAKŻE
Zasiłek pogrzebowy - kwota w 2021 roku. Ubezpieczenie zmarłego wymagane?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...