Ziemkiewicz ujawnił prawdziwy cel TVP? „Misja polega na tym…”

Rafał Ziemkiewicz zamieścił na Twitterze intrygujący wpis. Publicysta, który przez wiele lat był związany m.in. z TVP Info, opublikował tweeta, w którym pokusił się o ocenę „misji” telewizji publicznej.

Niedawno media obiegła informacja, że Zenek Martyniuk, muzyk disco-polo, który wystąpi w Teatrze Łódzkim. Event z udziałem artysty zapowiedziała TVP Łódź.

„Lubię grać w takich miejscach. Mój jubileusz, 30-lecia pracy artystycznej, zorganizowano w białostockiej Operze Podlaskiej. Teatr Wielki w Łodzi jest świetnym miejscem. Choć nie będzie publiczności, zagramy dla naszych fanów, którzy w sobotni wieczór zasiądą przed telewizorami” – powiedział sam zainteresowany.

Informacja o występie Martyniuka odbiła się szerokim echem w całym kraju. Wzbudziła również krytykę i zniesmaczenie niektórych środowisk.

Rafał Ziemkiewicz o „misji” telewizji publicznej

„Zenek Martyniuk na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Nie myślałam, że takiego upadku kultury dożyję” – napisała na Twitterze jedna z internautek.

Na jej wpis zareagował publicysta Rafał Ziemkiewicz, który postanowił odpowiedzieć internautce. Przy okazji wyraził swoją opinię na temat „misji” telewizji publicznej. „IMO Zenek & co są właśnie „misją telewizji publicznej”. Misja polega na tym, żeby regularnie prowokować lewicowo-liberalnych snobów do okazywania klasowej wyższości nad „hołotą kupioną za 500 +”, co doskonale stabilizuje linię politycznego podziału” – napisał Ziemkiewicz na swoim profilu społecznościowym.

„Oczywiście że to właśnie tak ma być. Plan działa. Linia podziału najważniejsza. Dziel i rządź” – skomentował jeden z internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *