Borys Budka znowu o likwidacji TVP Info. Powiedział, co stanie się, gdy uda się to zrealizować

Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej, znów zabrał głos ws. likwidacji TVP Info. Polityk, wspólnie z Rafałem Trzaskowskim, zapowiedzieli to podczas jednej z ostatnich konferencji prasowej.

Na początku lutego konferencja Platformy Obywatelskiej. Podczas niej prym wiedli Borys Budka oraz Rafał Trzaskowski. Politycy przedstawili plan na zwycięstwo opozycji wyborach. Ma być nim sojusz ponad podziałami wszystkich ugrupowań, które nie chcą Prawa i Sprawiedliwości u władzy.

Panowie odnieśli się również do postulatu likwidacji TVP Info. „W kampanii mówiłem, żeby zlikwidować TVP, dosyć tej fabryki kłamstw i manipulacji. Szczucie Polaków na Polaków – tego nie może być” – powiedział Rafał Trzaskowski, który zapowiedział zbiórkę podpisów pod projektem.

„Już dość tej fabryki kłamstwa i manipulacji, przecież to ma wpływ na nas wszystkich – szczucie Polaków na Polaków, przez cały czas manipulacja” – dodawał prezydent Warszawy.

Borys Budka o likwidacji TVP Info. Co po tym?

Teraz do postulatu likwidacji TVP Info odniósł się Borys Budka. Polityk zamieścił wpis na Twitterze, w którym nawiązał do niedawnej akcji protestacyjnej mediów prywatnych. Te sprzeciwiają się bowiem tzw. podatkowi medialnemu. W proteście nie brała udziału oczywiście TVP, która dodatkowo szydziła z uczestników akcji.

„Ostatni tydzień pokazał, jak trafiony jest postulat likwidacji TVP Info. Tego nie da się naprawić” – napisał Borys Budka na swoim profilu społecznościowym. „Prawdziwą publiczną telewizję należy zbudować na nowo. Nikt, kto dziś bierze udział w masowym okłamywaniu Polaków, nie znajdzie w niej miejsca” – dodał.

Jeszcze wcześniej Budka zamieścił inny wpis nawiązujący do tego samego tematu. Udostępnił grafikę, którą próbuje przedstawić, kto zapłaci najwięcej podatku medialnego, który w założeniu miał dotknąć globalne koncerny internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *