Warszawa. Nowe skrzyżowanie na Grójeckiej otwarte. Urzędnicy zapewniają: jest bezpiecznej

Otwarte zostało już przebudowane skrzyżowanie ul. Grójeckiej z Harfową i Racławicką. Jak przekazują warszawscy urzędnicy, wprowadzone zmiany mają na celu poprawienie komfortu i bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Na skrzyżowaniu pojawiła się nowa sygnalizacja świetlna oraz przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. – Zastosowane rozwiązania poprawią bezpieczeństwo – przekazuje w komunikacie warszawski ratusz.

Zrealizowane prace objęły budowę sygnalizacji świetlnej, chodników i dróg rowerowych w rejonie skrzyżowania. Przebudowane zostały także jezdnie, oświetlenie drogowe oraz fragment linii tramwajowej.

Jednym z elementów inwestycji była budowa przystanków autobusowych Grójecka 01 i 02. Stanęły na nich nowe wiaty, a perony przystanków zostały wyposażone w specjalne płyty z wypustkami.

– Dodatkowo zamontowaliśmy zaokrąglone i podwyższone krawężniki, które ułatwią wsiadanie do pojazdów – czytamy w komunikacie.

Warszawa. Sporo zmian na ulicy Grójeckiej. Przebudowane skrzyżowanie, nowe przystanki i zieleń

Nowe przystanki zaczęły funkcjonować w nocy z czwartku na piątek. Pierwszy z przystanków – Grójecka 01 – zlokalizowany został przy ulicy Grójeckiej za skrzyżowaniem z Racławicką w kierunku ul. Korotyńskiego – zatrzymają się tu autobusy linii: 154, N38 i N88. W przeciwnym kierunku, za skrzyżowaniem z Harfową, wybudowany został przystanek Grójecka 02. Tu zatrzymywać się będą autobusy linii: 154, 228, 328, N38 i N88.

– Podczas każdej realizowanej inwestycji drogowej dbamy o to, aby okolica zyskiwała nową zieleń. W ramach inwestycji posadzonych zostało siedem drzew – lip i klonów – oraz blisko 1650 krzewów jałowca płożącego. Teren zazielenią także wysiane trawniki – podkreśla warszawski ratusz.

Łączny koszt przebudowy to blisko 13 mln zł.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 

  1. Jarosław Kaczyński – choroba. Prezes PiS zdementował plotki o nowotworze
  2. Grzybowa zupa wigilijna – przepis Magdy Gessler. Rodzina będzie zachwycona!
  3. Rozenek pokazała swoją choinkę. Jeden szczegół widoczny na zdjęciu rozwścieczył katolików
  4. Ile Zenek Martyniuk zarobi na Sylwestrze TVP 2020? Ta kwota zwala z nóg!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *