Solidarna Polska zostaje w Zjednoczonej Prawicy. Zbigniew Ziobro mówi o zagrożeniach dla suwerenności

– Głosami 12 do 8 zarząd Solidarnej Polski odrzucił wniosek jednego z członków SP o wyjście z koalicji rządzącej – poinformował po sobotnim posiedzeniu zarządu lider ugrupowania Solidarna Polska, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Sobota była bardzo gorącym dniem w siedzibie Solidarnej Polski. Jeden z członków partii Zbigniewa Ziobry wyszedł z inicjatywą głosowania na temat wyjścia z koalicji Zjednoczonej Prawicy. Do głosowania doszło, ale większość uprawnionych do niego opowiedziało się za pozostaniem w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością oraz z Porozumieniem Jarosława Gowina.

Przypomnijmy, że partia Zbigniewa Ziobry pozostaje krytyczna wobec porozumienia z UE ws. budżetu, jakie wynegocjowały polskie i węgierskie władze.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki wynegocjował porozumienie w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Kompromis był możliwy, bo mechanizm prawożądności obwarowany został wytycznymi i warunkami, co do możliwości użycia. To pozwoliło Polsce i Węgrom wycofać sprzeciw i odstąpić od możliwości weta.

To jednak nie spodobało się Solidarnej Polsce, która uważa, że w ten sposób Polska straciła część swojej suwerenności. Pisała o tym w mediach społecznościowych m.in. Beata Kempa. Stąd też dzisiejsze głosowanie nad ewentualnym wyjściem z koalicji.

Zbigniew Ziobro: zostajemy w Zjednoczonej Prawicy

– Pozostając w koalicji rządowej, będziemy mogli podjąć walkę, by przeciwdziałać następstwom decyzji, które zapadły – podkreślił Zbigniew Ziobro po tym jak przekazał informację, że głosami 12 do 8 zarząd Solidarnej Polski odrzucił wniosek jednego z członków SP o wyjście z koalicji rządzącej

Zbigniew Ziobro podkreślił że Solidarna Polska, pozostając w ramach koalicji rządowej, będzie mogła środkami prawnymi podjąć działania, „by przeciwdziałać następstwom tych decyzji, które zapadły”.

– Jesteśmy bowiem przekonani i mamy co do tego bardzo ważkie i poważne argumenty, że rozporządzenie, które jest elementem pakietu budżetowego, na które zgodził się pan premier jest sprzeczne tak z traktatami europejskimi, jak i polską konstytucją – powiedział minister sprawiedliwości.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły