Mateusz Morawiecki ostrzega przed trzecią falą koronawirusa. Luzowania obostrzeń nie będzie?

– Czas ferii oraz czas po świętach niech będzie okresem zmniejszonej mobilności. To będzie „dobrowolna narodowa kwarantanna” – powiedział na antenie radia RMS FM premier Mateusz Morawiecki. Tym samym odniósł się do pytania, czy w najbliższym czasie możliwe jest poluzowanie obostrzeń.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia na pewno nie będzie luzowania obostrzeń. W ostatnich dniach wciąż mamy przyrost nowych chorych na COVID-19 na poziomie kilkunastu tysięcy osób.

– Nie będzie żadnego luzowanie obostrzeń przed Świętami Bożego Narodzenia. Wiem, że to są specyficzne święta, ale pamiętajmy o zdrowiu i życiu naszych bliskich – powiedział premier, który ostrzega przed możliwą trzecią falą koronawirusa.

– Tak, trzecia fala zakażeń to realne zagrożenie. Widzimy to w wielu krajach europejskich. Miejmy obawy przed nią – dodał.

Otwarcie siłowni w styczniu? Premier Mateusz Morawiecki odpowiada

Być może w styczniu dojdzie jednak do poluzowania niektórych obostrzeń. Mateusz Morawiecki nie wykluczył, że w pierwszym miesiącu 2021 roku możliwe będzie otwarcie siłowni. Wszystko zależeć może od tego, kiedy w Polsce pojawia się szczepionka.

Od 4 stycznia jeszcze nie, ponieważ my do 18 stycznia określiliśmy ten okres, ten czas jako czas odpoczynku po świętach od różnego rodzaju aktywności. Tak to eufemistycznie nazwijmy. Chcę zaznaczyć, że cały czas, do 18 stycznia, utrzymujemy rygory, obostrzenia, właśnie po to, żeby wejść w okres szczepień, mam nadzieję że trzecia dekada stycznia, bo to zależy od Europejskiej Agencji Lekowej, od UE i trochę za wolno podejmowane są tam decyzje.

– Przyznam szczerze, że starałem się zmienić, przyspieszyć te decyzje tam w UE. Być może się uda, zobaczymy za kilka dni i po to, żeby od trzeciej dekady stycznia rozpoczęły się te szczepienia, żebyśmy dotrwali w możliwie nie najgorszym stanie, potrzebujemy utrzymania tych obostrzeń – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *