Czesław Michniewicz potrafi zaskoczyć. Trener podał już skład na mecz z Wisłą Kraków

W sobotę o godzinie 20 dojedzie do kolejnej odsłony ligowego klasyku. Legia Warszawa zagra z Wisłą Kraków, a trener Czesław Michniewicz przed jednym z najważniejszych meczów roku postanowił mocno zaskoczyć. Na przedmeczowej konferencji prasowej zdradził wyjściowy skład, w jakim na boisko w Krakowie wyjdzie dziś Legia.

Jeszcze dekadę temu mecze pomiędzy Legią Warszawa i Wisłą Kraków decydowały o tym, kto zostanie mistrzem Polski. Jednak w ostatnich latach to legioniści zdominowali ekstraklasę, a Wisła zamiast bić się o najwyższe cele, często musiała z niepokojem spoglądać w dół tabeli.

Na przedmeczowej konferencji prasowej padło pytanie o to, czy trener Czesław Michniewicz, wzorem Marcelo Bielsy, odważyłby się dzień przed spotkaniem podać wyjściowy skład swojego zespołu. Szkoleniowiec Legii długo nie czekał i zaczął wymienić zawodników, którzy rozpoczną starcie z Wisłą Kraków.

Legia Warszawa. Czesław Michniewicz podał skład na mecz Wisłą Kraków

– Na dzisiaj skład na mecz z Wisłą wyglądałby następująco: w bramce Artur Boruc, od prawej Juranović, dalej Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović. Dwójka środkowych pomocników to Andre i Bartek Slisz, z prawej strony zagra Wszołek, z lewej Luquinhas, przed nimi Valencia i z przodu Tomas Pekhart.

– Ustawienie może się jeszcze zmienić, po otrzymaniu wyników badań, ale na dzisiaj, „do obiadu”, tak byśmy zagrali – mówił Michniewicz.

– Nigdy nie miałem problemu z chowaniem składu do ostatniej chwili. Czasami jest tak, że siłą rzecz nawet trener nie wie do końca w jakim składzie drużyna zagra, bo do końca ważą się losy każdego zawodnika. Wiem, że niektóre zespoły mają problem z taką praktyką, jednak my jako Legia Warszawa mamy na tyle mocny skład, że nie obawiamy się takich działań – dodał.

Początek meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa w sobotę o godzinie 20. Transmisja w Canal+Sport oraz w TVP Sport.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

  1. Sport zwyciężył z ulicą? Strażak wygrał 100 tysięcy złotych w walkach na gołe pięści
  2. Kim była Małgorzata Rozenek zanim stała się sławna? Ten zawód z pewnością nie przyniósłby jej bogactwa
  3. Glasgow Rangers wyśmiali Lecha Poznań. Wrzucili do sieci… gifa (WIDEO)
  4. Milik i Grosicki nie pojadą na Euro? Po tych słowach Brzęczka mogą zacząć się obawiać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *