Miała objawy typowe dla koronawirusa. Diagnoza była dużo bardziej brutalna

Ta historia szokuje cały świat. Zwłaszcza, że została nagłośniona w czasie, kiedy niemalże we wszystkich Państwach znów rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Pewna 23-latka wykazywała objawy typowe dla COVID-19. Prawda dla niej, a także dla jej rodziny okazała się dużo bardziej brutalna. 

Miała objawy typowe dla koronawirusa, zdiagnozowano inną chorobę

Sprawę opisał brytyjski bulwarowiec „Daily Mirror”. Na początku 23-letnia Amandeep została uznana za zakażoną koronawirusem. Lekarze postawili taką diagnozę po tym jak na ciele kobiety pojawiła się charakterystyczna dla koronawirusa wysypka, zaczęły ją boleć stawy. Mało tego, Amandeep miewała omdlenia, zawroty głowy czy ból, który był wręcz nie do wytrzymania.

Niewiele brakowało, a młoda kobieta błąd lekarzy przypłaciłaby życiem. Uratował ją… jej wujek, który jest okulistą. Lekarz zauważył zakrzep krwi, który mógł spowodować śmierć kobiety.

Wszystko zaczęło się od tego, jak Amandeep skontaktowała się z wujkiem, by ten pomógł jej w zwalczeniu dolegliwości bólowych. Mężczyzna umówił ją na pilną wizytę w swoim gabinecie, a to, co zobaczył przeraziło go tak bardzo, że skierował 23-latkę od razu do szpitala.

Okulista wykrył krwotoki w naczyniach krwionośnych oraz opuchliznę nerwów wzrokowych. Wykonał jej zdjęcia i odesłał pilnie do szpitala. Tam stwierdzono z kolei skrzep krwi, wywołany przewlekłymi chorobami, o których 23-latka nigdy nie miała pojęcia. Diagnoza była jasna – toczeń, czyli choroba autoimmunologiczna atakująca czerwone krwinki, a także zespół Hughesa.

W niedługim czasie w organizmie kobiety mogły pojawić się kolejne zakrzepy krwi a to doprowadziłoby ją do śmierci. Jak widać, pierwsza diagnoza lekarzy o koronawirusie była błędna, a uratował ją szczęśliwy zbieg okoliczności i telefon do wujka okulisty.

źródło: Daily Mirror

  1. Ile zarabia się w Kościele? Te liczby nie kłamią i zaskoczą niejednego z Was
  2. Maryla Rodowicz dostała niemoralną propozycję. Nie uwierzysz od kogo
  3. Masz w portfelu 100 złotych? Sprawdź zanim go wydasz, możesz zarobić krocie!
  4. Dla dwóch chłopców miał to być zwykły dzień. Skończył się tragicznie
  5. Chciał okraść staruszkę. Widok, który zobaczył po otwarciu drzwi zapamięta do końca życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *