Rafał Trzaskowski zakazał największego patriotycznego marszu. Warszawiacy podzieleni

Warszawa. Decyzją Rafała Trzaskowskiego, tym razem narodowcom nie będzie dane przejść ulicami stolicy. Wielki patriotyczny pochód miał odbyć się z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Ratusz przekonuje, że decyzja ta nie zapadła z pobudek ideologicznych.

W tym roku piękna rocznica, zatem narodowcy chcieli obejść ją z przytupem. Niestety, okazało się, że władze stolicy nie wydadzą zgody na pochód. Informacje o uzasadnieniu decyzji zamieściła m.in. warszawska „Gazeta Wyborcza„.

Parlamentarzysta Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki zapowiadał, że w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. marsz będzie sposobem na nadanie „należytej oprawy” jubileuszu. Patrioci chcieli przemaszerować spod pomnika Mikołaja Kopernika, Krakowskim Przedmieściem, Podwalem, ulicami Długą i Kilińskiego na plac Krasińskich. Tam Ruch Narodowy planował uroczyście poświęcić sztandar partii.

Warszawa: „nie” dla tegorocznego marszu narodowców

Warszawski ratusz argumentuje swoją decyzję o niewydaniu zgody na marsz decyzjami innych instytucji. – Jak dowiedziała się „Stołeczna”, w tym roku marsz nie dostał zgody stołecznego ratusza. Nie z powodów ideologicznych – podaje „GW”.

Miejscy urzędnicy przekazują, że negatywną opinię dla wydarzenia masowego, w którym zapowiedziano udział 20 tys. osób wydał mazowiecki Wojewódzki Inspektor Sanitarny, wskazując na trwające zagrożenie epidemiczne. Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 7 sierpnia br. maksymalna liczba uczestników zgromadzeń nie może być większa, niż 150 osób.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły