Kaczyński w amoku, sąd wstrzymał najważniejszą inwestycję Orlenu

Przed chwilą Polskę obiegła informacja, której Jarosław Kaczyński raczej nie przyjmie ze spokojem. Wstępnie runął bowiem jego plan wdrażany przez lata. Wyrok w sprawie czołowej inwestycji Orlenu wydał Warszawski Sąd Okręgowy. I w praktyce… zamroził projekt.

ZOBACZ TAKŻE
Emeryci dostaną dodatkowe przelewy. Pieniądze już trafiają na konta

Orlen inwestuje w ostatnich latach w przeróżne gałęzie biznesu. W ostatnich miesiącach gruchnęła nawet wiadomość o tym, że koncern naftowy chce wykupić wydawnictwo Polska Press. Przypomnijmy, że grupa ta wydaje większość gazet lokalnych i mnóstwo portali informacyjnych w Polsce. To miał być milowy krok do „repolonizacji mediów”, o której marzył Kaczyński.

Sąd wydał wyrok, Jarosław Kaczyński przegrał bitwę

Kaczyński przegrał bitwę. Ale czy wygra wojnę. Wyrok, który właśnie zapadł, to bez wątpienia bolesny cios w ego szefa partii rządzącej. Sukces ogłosili politycy opozycji. Jeden z czołowych posłów Platformy Obywatelskiej – Cezary Tomczyk – z radością pisze, że „przyszła wiosna”.

ZOBACZ TAKŻE
Poważne oskarżenia wobec Kaczyńskiego. Chodzi o gigantyczną kwotę

„Warszawski sąd okręgowy wstrzymał przejęcie POLSKA PRESS przez ORLEN! Wiosna przyszła kochani. Nowa nadzieja na normalność” – przekazuje Tomczyk.

Z kolei jego koleżanka z ław poselskich – Agnieszka Pomaska – decyzję Warszawskiego Sądu Okręgowego opisała hasztagiem „#WolneMedia”. Jak wiadomo, opozycja od początku sprzeciwiała się przejęciu jednego z największych wydawców przez Orlen.

Siły opozycyjne obawiają się bowiem, że PiS wykorzysta przejęte tytuły do szerzenia prorządowej propagandy. Poza tym znacząca większość posłów sprzeciwiających się polityce obecnego rządu uważa, że media to nie jest branża, w którą powinien wchodzić państwowy koncern paliwowy.

Popularne artykuły:

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły