Emeryci dostaną dodatkowe przelewy. Pieniądze już trafiają na konta

Emeryci to jedna z najliczniejszych grup społecznych w Polsce. Nic więc dziwnego, że rządzący chcą dbać o nich na tyle, na ile jest to możliwe. Już w najbliższych miesiącach na konta seniorów wpłyną dodatkowe pieniądze w ramach emerytur. 

  • Miliony emerytów dostaną dodatkowe pieniądze
  • Przelewy już wpływają na konta beneficjentów, a będą kolejne
  • Rząd potwierdził, że nie będzie zmian w obiecanych kwotach
  • Znamy termin wypłat dodatkowych pieniędzy oraz 13. i 14. emerytury

Emerytury w Polsce – choć powoli – rosną. Nie nam przesądzać, czyja w tym zasługa. Na pewno bardzo dużo o potrzebie większego wsparcia socjalnego dla seniorów od lat mówi Jarosław Kaczyński. Ministrowie w praktyce mu podlegli potwierdzili już, kiedy na konta bankowe milionów emerytów trafią dodatkowe pieniądze.

Dodatkowe pieniądze dla emerytów. Środki trafią do milionów z nich

Seniorzy z niecierpliwością oczekują na pieniądze, które państwo już rozsyła. Wiadomo, że trafiły już na konta części beneficjentów. Obecnie przelewy są wysyłane w ramach „trzynastek”. Trzeba jednak pamiętać, że już jesienią emeryci dostaną kolejne, dodatkowe pieniądze.

[irp posts=”5121″ name=”Kaczyński w amoku, sąd wstrzymał najważniejszą inwestycję Orlenu”]

Mimo panującego kryzysu, polski rząd nie robi kroku w tył. Obiecane emerytury i dodatkowe pieniądze będą wypłacane w niezmienionej wysokości. Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że już w tym miesiącu na konta beneficjentów wpływają kwoty powiększone o „trzynastkę”. A co z 14. emeryturą?

Ministerstwo potwierdza

Otóż, jak potwierdziło ministerstwo, również czternasta emerytura zostanie wypłacona. Dodatkowe pieniądze – podobnie jak te w kwietniu – pojawią się na koncie każdego emeryta wraz ze zwykłą emeryturą. To bez wątpienia bardzo radosne wieści dla seniorów. Tym bardziej, że na przestrzeni ostatnich miesięcy roiło się od plotek o tym, że w kryzysie budżet może nie być wydolny. Na szczęście się one nie potwierdziły.

Pieniądze na dodatkowe emerytury zostały zarezerwowane w budżecie już w ubiegłym roku. W kuluarach Sejmu mówi się, że obecny rząd nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii dodatkowego wsparcia dla emerytów. Czyżbyśmy zatem już wkrótce mogli spodziewać się kolejnych dodatków?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *