Zakaz sprzedaży alkoholu w niedzielę? Prezydent ma ustawę na stole

Jeśli komuś wydawało się, że to koniec kontrowersyjnych pomysłów konserwatywnej władzy, to był w błędzie. Zakaz sprzedaży alkoholu w niedzielę stał się bowiem pomysłem, o którego realizacji na szczytach władzy faktycznie się mówi. Żabka, Carrefour Express i podobne sieci tym razem nie zdołałyby ominąć prawa. 

ZOBACZ TAKŻE
500 plus. Tysiące Polaków dostaną ogromny zwrot pieniędzy? Wiemy, komu się należą

Według ustaleń branżowego portalu wiadomoscihandlowe.pl, rząd może już w najbliższych miesiącach powiedzieć „basta”. Zabiega o to bowiem wpływowa „Solidarność” (której twarzą jest Piotr Duda), która – jak niezmiennie twierdzi – dba o interes zwykłych Polaków.

Zakaz sprzedaży alkoholu w niedziele? To (niestety) możliwe

Nabiera tempa sprawa uszczelnienia zakazu handlu w niedziele. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, na biurko prezydenta Andrzeja Dudy wpłynęło w środę pismo od związkowców z NSZZ Solidarność, w którym nawołują oni do głowę państwa do podjęcia inicjatywy ustawodawczej w tej kwestii – podały „Wiadomości Handlowe”. O co konkretnie chodzi? Otóż może czekać nas najzwyklejszy zakaz sprzedaży alkoholu.

Związkowcy i część posłów partii rządzącej chcą dobrać się do skóry podmiotom, które tuż po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele, zaczęły „podszywać się” pod placówki pocztowe. „Solidarność” proponuje zatem, by rząd raz na zawsze uciął proceder omijania prawa i… zakazał sprzedaży alkoholu placówkom pocztowym. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak znaczący procent weekendowego utargu tych sklepów stanowią nisko- i wysokoprocentowe trunki.

Wprawdzie alkohol nadal będzie można nabyć na stacjach benzynowych. Pytanie tylko znów, komu służyć będzie ta ustawa. Ci, którzy zechcą, i tak pić będą. Tyle tylko, że wydadzą – na przykład na Orlenie – na swój ulubiony trunek o kilkadziesiąt procent więcej pieniędzy. Sieci handlowe stracą natomiast ogromny procent przychodów, co bez wątpienia konsument odczuje płacąc więcej za wszystkie produkty.

ZOBACZ TAKŻE
Zasiłek pogrzebowy - kwota w 2021 roku. Ubezpieczenie zmarłego wymagane?

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły