Zakaz sprzedaży alkoholu w niedzielę? Prezydent ma ustawę na stole

Jeśli komuś wydawało się, że to koniec kontrowersyjnych pomysłów konserwatywnej władzy, to był w błędzie. Zakaz sprzedaży alkoholu w niedzielę stał się bowiem pomysłem, o którego realizacji na szczytach władzy faktycznie się mówi. Żabka, Carrefour Express i podobne sieci tym razem nie zdołałyby ominąć prawa. 

ZOBACZ TAKŻE
500 plus. Tysiące Polaków dostaną ogromny zwrot pieniędzy? Wiemy, komu się należą

Według ustaleń branżowego portalu wiadomoscihandlowe.pl, rząd może już w najbliższych miesiącach powiedzieć “basta”. Zabiega o to bowiem wpływowa “Solidarność” (której twarzą jest Piotr Duda), która – jak niezmiennie twierdzi – dba o interes zwykłych Polaków.

Zakaz sprzedaży alkoholu w niedziele? To (niestety) możliwe

Nabiera tempa sprawa uszczelnienia zakazu handlu w niedziele. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, na biurko prezydenta Andrzeja Dudy wpłynęło w środę pismo od związkowców z NSZZ Solidarność, w którym nawołują oni do głowę państwa do podjęcia inicjatywy ustawodawczej w tej kwestii – podały “Wiadomości Handlowe”. O co konkretnie chodzi? Otóż może czekać nas najzwyklejszy zakaz sprzedaży alkoholu.

Związkowcy i część posłów partii rządzącej chcą dobrać się do skóry podmiotom, które tuż po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele, zaczęły “podszywać się” pod placówki pocztowe. “Solidarność” proponuje zatem, by rząd raz na zawsze uciął proceder omijania prawa i… zakazał sprzedaży alkoholu placówkom pocztowym. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak znaczący procent weekendowego utargu tych sklepów stanowią nisko- i wysokoprocentowe trunki.

Wprawdzie alkohol nadal będzie można nabyć na stacjach benzynowych. Pytanie tylko znów, komu służyć będzie ta ustawa. Ci, którzy zechcą, i tak pić będą. Tyle tylko, że wydadzą – na przykład na Orlenie – na swój ulubiony trunek o kilkadziesiąt procent więcej pieniędzy. Sieci handlowe stracą natomiast ogromny procent przychodów, co bez wątpienia konsument odczuje płacąc więcej za wszystkie produkty.

ZOBACZ TAKŻE
Zasiłek pogrzebowy - kwota w 2021 roku. Ubezpieczenie zmarłego wymagane?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...