Czy mrożenie usmażonych kotletów jest bezpieczne? Lepiej tego nie rób

Mrożenie mięsa to najlepszy sposób jego konserwacji bez znaczącej utraty naturalnych walorów smakowych. Ale czy mrożenie usmażonych już kotletów schabowych czy mielonych jest wskazane? Zdecydowanie nie. Może to skutkować bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Mięso mielone jest w Polsce bardzo popularne. Jedną z naszych narodowych specjalności są przecież kotlety mielone. Jeszcze bardziej popularne są schabowe. To drugie danie dosłownie uważane jest za danie narodowe Polski. 

Czy warto robić kotlety na zapas i je mrozić? Absolutnie nie powinno się tego robić. Zdecydowanie lepszym i zdrowszym rozwiązaniem będzie poświęcenie kilkunastu minut i przygotowanie świeżego dania. Dlaczego? Uzasadnienie zdecydowanie daje do myślenia. 

[irp posts=”4298″ name=”Zakaz sprzedaży alkoholu w niedzielę? Prezydent ma ustawę na stole”]

Smażenie mrożonych kotletów? Takie mięso nie powinno być spożywane

Kotlety smażone nie należą do potraw, które można poddawać działaniu niskich temperatur, a potem jeść. Oczywiście nie powinny bardzo poważnie zaszkodzić zdrowiu, natomiast w większości przypadków spowodują niezbyt przyjemne dolegliwości gastryczne. Tłuszcz, który znajduje się na kotletach nie zamarza bowiem w „zamrażalnikowej” temperaturze. W wyniku takiego „pośredniego” stanu na panierce mogą mnożyć się patogeny. A zjedzenie takiego kotleta to prosta droga do zatrucia pokarmowego.

[irp posts=”4318″ name=”Przepis na idealną kartoflankę. Trudno zrobić to lepiej”]

A zatruć jest wiele rodzajów. Od lekkich, które zwykle kończą się na kilku wizytach w toalecie, do ostrych, przy których nie obędzie się bez wizyty w szpitalu. Mięso, podobnie jak ryby, należy spożywać w jak najświeższej postaci. 

Kulinaria WarsawTimes

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły