Czy mrożenie usmażonych kotletów jest bezpieczne? Lepiej tego nie rób

Mrożenie mięsa to najlepszy sposób jego konserwacji bez znaczącej utraty naturalnych walorów smakowych. Ale czy mrożenie usmażonych już kotletów schabowych czy mielonych jest wskazane? Zdecydowanie nie. Może to skutkować bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Mięso mielone jest w Polsce bardzo popularne. Jedną z naszych narodowych specjalności są przecież kotlety mielone. Jeszcze bardziej popularne są schabowe. To drugie danie dosłownie uważane jest za danie narodowe Polski. 

Czy warto robić kotlety na zapas i je mrozić? Absolutnie nie powinno się tego robić. Zdecydowanie lepszym i zdrowszym rozwiązaniem będzie poświęcenie kilkunastu minut i przygotowanie świeżego dania. Dlaczego? Uzasadnienie zdecydowanie daje do myślenia. 

ZOBACZ TAKŻE
Zakaz sprzedaży alkoholu w niedzielę? Prezydent ma ustawę na stole

Smażenie mrożonych kotletów? Takie mięso nie powinno być spożywane

Kotlety smażone nie należą do potraw, które można poddawać działaniu niskich temperatur, a potem jeść. Oczywiście nie powinny bardzo poważnie zaszkodzić zdrowiu, natomiast w większości przypadków spowodują niezbyt przyjemne dolegliwości gastryczne. Tłuszcz, który znajduje się na kotletach nie zamarza bowiem w “zamrażalnikowej” temperaturze. W wyniku takiego “pośredniego” stanu na panierce mogą mnożyć się patogeny. A zjedzenie takiego kotleta to prosta droga do zatrucia pokarmowego.

ZOBACZ TAKŻE
Przepis na idealną kartoflankę. Trudno zrobić to lepiej

A zatruć jest wiele rodzajów. Od lekkich, które zwykle kończą się na kilku wizytach w toalecie, do ostrych, przy których nie obędzie się bez wizyty w szpitalu. Mięso, podobnie jak ryby, należy spożywać w jak najświeższej postaci. 

Kulinaria WarsawTimes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...