To koniec Porozumienia? Trzęsienie ziemi w partii

Do prawdziwego trzęsienia ziemi doszło w partii Porozumienie. Od kilku dni trwa tam gorąca i zażarta walka o władzę pomiędzy Jarosławem Gowinem, liderem i założycielem formacji, a innymi członkami z Adamem Belanem na czele.

O tym, że w Porozumieniu nie dzieje się najlepiej media rozpisują się od kilku dni. W partii trwa wewnetrzny konflikt pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami Jarosława Gowina. Dziś natomiast media obiegła kolejna informacja. Okazuje się bowiem, że w prawach członka formacji zawieszeni zostali czołowi politycy partii. Wśród nich m.n. Jacek Żalek i Michał Cieślak.

„Prezydium Zarządu Porozumienia zdecydowało o zawieszeniu Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa, Michała Cieślaka i Włodzimierza Tomaszewskiego i wnioskuje o ich wyrzucenie z partii” – dowiedziała się PAP od polityków tego ugrupowania.

Po tej informacji w sieci zawrzało. Na Twitterze pojawiło się mnóstwo komentarzy, za którymi naprawdę trudno nadążyć. Temat stał się bardzo gorący.

Porozumienie: trzęsienie ziemi w partii. To jej koniec?

O tym, co dzieje się w szeregach koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości rozpisują się internauci. Wpisów na Twitterze jest naprawdę mnóstwo.

„Jarosław Gowin pokazuje, że jego łagodny wizerunek, to tylko wizerunek. Tak skutecznie wycina wewnętrzną opozycję, że za chwilę zostanie mu tylko Sośnierz, Wypij i Maksymowicz. O ile wcześniej nie ulegną pokusom i nie uciekną mu do PO i PSL” – napisał Samuel Pereira z TVP Info.

„Oczekuję, że w najbliższym czasie panowie Bielan, Gryglas, Żalek, Tomaszewski, Bortniczuk i Cieślak zawieszą, a potem wyrzucą Porozumienie z Porozumienia. Dzięki temu to niewiarygodne, pochodzące z czystej teorii słowo na prawicy nabierze osobliwego znaczenia” – ironizuje Tomasz Skory z RMF FM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *