Bezinteresowna pomoc popłaca. Warszawski ratusz nagrodził „bohatera” z Białorusi

W czasie, gdy wszyscy skupiali się na opisywaniu w mediach niekorzystnej sytuacji w Warszawie, on postanowił pomóc. Chodzi o obywatela Białorusi, który w poniedziałkowy, zimowy dzień, wypchnął autobus z zaspy śniegowej. Prezydent miasta zauważając ten gest postanowił go nagrodzić.  

W poniedziałek zima zaskoczyła nie tylko drogowców. Obfite opady śniegu spowodowały niemałe utrudnienia komunikacyjne. Zalegające błoto pośniegowe, nieradzący sobie drogowcy – media bardzo dokładnie opisywały niesprzyjające okoliczności w stolicy. Więcej – TUTAJ. 

W social mediach internauci również przedstawiali swoje rozgoryczenie. Spóźnienie do pracy, odwołane ważne spotkanie, kolizja drogowa… Powodów było wiele.

Nie szukał powodów, znalazł rozwiązanie 

Jeden z mieszkańców stolicy podszedł do sprawy w zupełnie odmienny, bardzo ludzki sposób. Nie chodziło tu o wylewanie swych żali, jak robili to inni. On postanowił szukać rozwiązań, aby nieco poprawić sytuację. Jednym małym gestem pokazał, że czasem jest to cenniejsze od wpisu w internecie.

Jako pasażer korzystający z komunikacji miejskiej zauważył sytuację, która tego dnia zdarzała się bardzo często. Autobus ZTM stanął w zaspie śniegu nie mogąc z niej wyjechać. Bez wahania młody mężczyzna stanął za pojazdem i wypchnął go z opresji. Jeszcze kilkanaście lat temu sprawa byłaby całkowicie normalna, ale w dzisiejszych czasach, mało kto potrafi tak się zachować.

Prezydent stolicy docenił Białorusina

Czyn ten został doceniony przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który nagrodził go darmowym 90-dniowym biletem upoważniającym go do przejazdów transportem miejskim. To bardzo miły gest ukazujący, że czasem zamiast narzekać, warto po prostu być człowiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *