Bezinteresowna pomoc popłaca. Warszawski ratusz nagrodził „bohatera” z Białorusi

W czasie, gdy wszyscy skupiali się na opisywaniu w mediach niekorzystnej sytuacji w Warszawie, on postanowił pomóc. Chodzi o obywatela Białorusi, który w poniedziałkowy, zimowy dzień, wypchnął autobus z zaspy śniegowej. Prezydent miasta zauważając ten gest postanowił go nagrodzić.  

W poniedziałek zima zaskoczyła nie tylko drogowców. Obfite opady śniegu spowodowały niemałe utrudnienia komunikacyjne. Zalegające błoto pośniegowe, nieradzący sobie drogowcy – media bardzo dokładnie opisywały niesprzyjające okoliczności w stolicy. Więcej – TUTAJ. 

W social mediach internauci również przedstawiali swoje rozgoryczenie. Spóźnienie do pracy, odwołane ważne spotkanie, kolizja drogowa… Powodów było wiele.

Nie szukał powodów, znalazł rozwiązanie 

Jeden z mieszkańców stolicy podszedł do sprawy w zupełnie odmienny, bardzo ludzki sposób. Nie chodziło tu o wylewanie swych żali, jak robili to inni. On postanowił szukać rozwiązań, aby nieco poprawić sytuację. Jednym małym gestem pokazał, że czasem jest to cenniejsze od wpisu w internecie.

Jako pasażer korzystający z komunikacji miejskiej zauważył sytuację, która tego dnia zdarzała się bardzo często. Autobus ZTM stanął w zaspie śniegu nie mogąc z niej wyjechać. Bez wahania młody mężczyzna stanął za pojazdem i wypchnął go z opresji. Jeszcze kilkanaście lat temu sprawa byłaby całkowicie normalna, ale w dzisiejszych czasach, mało kto potrafi tak się zachować.

Prezydent stolicy docenił Białorusina

Czyn ten został doceniony przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który nagrodził go darmowym 90-dniowym biletem upoważniającym go do przejazdów transportem miejskim. To bardzo miły gest ukazujący, że czasem zamiast narzekać, warto po prostu być człowiekiem.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły