W weekend sporo remontów w Warszawie. Te drogi należy omijać

Na najbliższy weekend warszawski Ratusz oraz poszczególne dzielnice zapowiadają roboty drogowe w wielu miejscach. W związku z tym kierowcy powinni omijać te miejsca, lub przygotować się na utrudnienia. Z kolei pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z tym, że autobusy mogą zmieniać trasy. 

W weekend ul. Sokola nie będzie miała połączenia z Targową. Drogowcy będą wymieniali nawierzchnię jezdni. Prace rozpoczną się w piątek, 11 grudnia, o godz. 22.00. W sobotę i niedzielę remontowane będą także ulice Wielkie Łuki i Pawia. Będą zmiany w ruchu i kursowaniu autobusów.

W weekend drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich naprawią nawierzchnię jezdni ul. Targowej przy skrzyżowaniu z Sokolą. Od piątku, 11 grudnia, od godz. 22.00 do poniedziałku, 14 grudnia, do godz. 4.00 zwężona do jednego pasa będzie jezdnia ul. Targowej w kierunku Grochowa. Zamknięta będzie również ul. Sokola pomiędzy ul. Zamoyskiego a Targową. Objazd będzie prowadził ul. Zamoyskiego.

W weekend remonty swoich ulic wykonają także dzielnice. Włochy wyremontują nawierzchnię ul. Wielkie Łuki. Od soboty, 12 grudnia, do poniedziałkowego poranka zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ul. Obrońców Pokoju do Chrościckiego. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Chrościckiego, Łuki Małe i Obrońców Pokoju.

Warszawa. W weekend liczne remonty na stołecznych drogach

Z kolei dzielnica Wola wymieni nawierzchnię ul. Pawiej. W sobotę i niedzielę, 12 i 13 grudnia, wyłączona z ruchu i parkowania będzie jezdnia na odcinku od ul. Dzielnej do Bellottiego. W tym czasie połączenia z ul. Pawią nie będą miały ulice Esperanto i Bellottiego.

W sobotę i niedzielę, 12 i 13 grudnia, na jezdni al. Jana Pawła II będzie ustawiony dźwig, który zamontuje nowe urządzenia na dachu Złotych Tarasów. W tym czasie wyłączona z ruchu będzie wschodnia jezdnia al. Jana Pawła II pomiędzy Al. Jerozolimskimi a ul. Złotą.

Nie będzie można pojechać z ronda Czterdziestolatka w al. Jana Pawła II w kierunku ronda ONZ. Objazd będzie prowadził ulicami E. Plater i Świętokrzyską. Tymi ulicami pojadą autobusy linii nocnych N45 i N95, jadące w kierunku Karolina i Os. Górczewska. Cały czas można będzie pojechać wiaduktem w ciągu ul. Chałubińskiego i al. Jana Pawła II nad Al. Jerozolimskimi. Wiaduktem będą kursowały autobusy linii 174 (tylko w kierunku ronda ONZ).

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice.

Z kolei komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *