Targówek. Nie kradł samochodów, tylko koła. Straty wyniosły 50 tysięcy złotych

Warszawa. Od kilku miesięcy na terenie Targówka grasował złodziej, którego celem nie były samochody, a ich koła. Od września kradł koła z samochodów takich marek jak: kia, mercedes, skoda, volkswagen, hyundai, nissan i peugeot. Łączne straty właścicieli pojazdów zostały wycenione na prawie 50 tysięcy złotych. Na szczęście złodziej został już zatrzymany przez policjantów.

Kilka dni temu policjanci z Targówka otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Żuromińskiej ktoś kradnie koła z zaparkowanego pojazdu.

Po przyjeździe na miejsce policjanci dowiedzieli się, że zgłaszający zauważył mężczyznę demontującego koła z samochodu m-ki kia, po czym wkładał je do auta stojącego obok. Sytuacja wyglądała dziwnie, dlatego zapytał się mężczyzny, co takiego robi? Wówczas, podejrzany mężczyzna najzwyczajniej uciekł, pozostawiając swój samochód i narzędzia na miejscu zdarzenia.

Policjanci podczas przeszukania pojazdu m-ki renault odnaleźli korespondencję należącą do 35-latka zamieszkałego na terenie dzielnicy. Po sprawdzeniu samochodu w systemach policyjnych potwierdzili, że ten sam mężczyzna jest właścicielem auta.

Warszawa. Złodziej kradł koła samochodów zaparkowanych na Targówku

– Kryminalni z Komisariatu przy ul. Chodeckiej pracowali nad sprawą i analizowali także podobne przestępstwa z przeszłości. Już po kilkunastu godzinach zatrzymali 35-latka, który ukrywał się przed nimi u kolegi. Podczas rozpytania mieszkaniec Targówka przyznał się do kradzieży kół z 8 samochodów. Policjanci ustalili, że dokonywał tych przestępstw na przełomie września i grudnia, a swoje łupy sprzedawał nieznanym osobom za pośrednictwem Internetu – przekazuje w komunikacie Stołeczna Policja.

Funkcjonariusze przeszukali lokal, w którym zamieszkiwał zatrzymany, gdzie ujawnili ponad 30 gramów amfetaminy, natomiast na terenie posesji w samochodzie m-ki mitsubishi znaleźli 4 koła od innego pojazdu.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przez prokuratora zarzutu posiadania środków odurzających oraz przywłaszczenia 8 kompletów kół samochodowych o łącznej wartości prawie 50 tys. złotych. Prokurator zastosował wobec 35-latka policyjny dozór.

  1. Edyta Górniak czuje telepatyczną bliskość ze swoimi fanami
  2. NASA ostrzega przed niebezpieczeństwem. Przerażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego może spełnić się za kilka dni
  3. Niedziela handlowa 27 grudnia? Mamy informacje
  4. Ile Zenek Martyniuk zarobi na Sylwestrze TVP 2020? Ta kwota zwala z nóg!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *