Rafał Trzaskowski o ul. Lecha Kaczyńskiego. „Radni się nie zgadzają”

Rafał Trzaskowski wypowiedział się w sprawie ulicy Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy przekazał, że warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej na razie są przeciwko takiej inicjatywie.

Przypomnijmy, że ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie już była. Od listopada 2017 roku do grudnia 2018 roku tę nazwę nosiła obecna aleja Armii Ludowej. Aleja Armii Ludowej jest częścią Trasy Łazienkowskiej.

Aleja rozpoczyna swój bieg jako przedłużenie mostu Łazienkowskiego, przy skrzyżowaniu z Wisłostradą. Prowadząc po estakadzie, mija górą rondo Sedlaczka (skrzyżowanie ulic Łazienkowskiej, Myśliwieckiej i Rozbrat) i pokonuje skarpę warszawską.

Teraz powrócił temat, by jedną z ulic w Warszawie znów nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego. Wobec takiego pomysłu niechętni są jednak radni Koalicji Obywatelskiej. O ich wątpliwościach poinformował teraz prezydent Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski rozwiewa wątpliwości w sprawie ulicy Lecha Kaczyńskiego

– Zacząłem rozmowy z radnymi, dlatego że to oni podejmują decyzję i niestety na razie mam sygnały takie, że nie będzie zgody radnych dzisiaj – w momencie, kiedy są pałowane kobiety na ulicach – na to, żeby wyciągać rękę w stosunku do tych, którzy się w ten sposób zachowują – powiedział Rafał Trzaskowski na antenie Radia Zet.

Dopytywany, czy mówiąc o braku zgody ze strony radnych, mówi o radnych KO, prezydent Warszawy potwierdził. – Ja to rozumiem, że dzisiaj, w tej atmosferze, byłoby to kontrowersyjne. Ale będę na ten temat rozmawiał – podkreślił.

Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy w latach 2002-2005. W 2005 roku wygrał wybory prezydenckie i został Prezydentem RP. Prezydent Lech Kaczyński zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *