Masz w portfelu 100 złotych? Sprawdź zanim go wydasz, możesz zarobić krocie!

W obecnych czasach 100 złotych nie ma szczególnej wartości. Owszem, za popularną „stówkę” możemy kupić jedzenie na kilka dni czy zapłacić najpotrzebniejszy rachunek, ale na dłuższą metę 100 złotych nie da nam „jeść”. Warto jednak wiedzieć o jednym. Zawsze przed wydaniem banknotu należy zwrócić uwagę na jeden drobny, aczkolwiek istotny szczegół. Kto wie, czy nie sprawi on, że na naszym koncie wylądują krocie!

Masz w portfelu 100 złotych? Obejrzyj go dokładnie!

Jak informuje Fakt, sporo osób nawet nie wie, że płacąc w sklepie banknotem stuzłotowym lub jakimkolwiek innym na własne życzenie rezygnuje z fortuny. Wszystko brzmi zagadkowo, ale postanowiliśmy wyjaśnić, jak to działa.

Do tej pory wszystkim wydawało się, że tylko rzadkie i stare banknoty mają wyższą wartość, niż wskazują ich nominały. Okazuje się jednak, że także banknoty będące aktualnie w obrocie mogą być warte krocie.

Za wszystkim kryje się numizmatyka, a więc hobby, które pasjonuje coraz więcej osób, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Koneserzy zbierający monety, znaczki czy papierowe pieniądze są w stanie zapłacić za jeden z nich nawet fortunę. Wśród monet dużą rolę odgrywają błędy mennicze jak np. wgniecenie czy nierówne wybicie monety. Jeśli zaś chodzi o banknoty, to bardzo ważny jest numer seryjny.

Najbardziej zagorzali fani numizmatyki potrafią zapłacić za „szczególne” 100 złotych nawet kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy! Kolekcjonerzy poszukują banknotów o różnych nominałach, których numer seryjny jest bardzo rzadki. Co to oznacza? Na przykład numer, który składa się z samych cyfr czy z bardzo prostej kombinacji. Im prostsza, tym banknot więcej warty.

„Ważne są też banknoty z numerami radarowymi (np. 124321, 1134311), które mogą być warte tysiąckrotnie więcej, niż sądzimy patrząc na sam nominał” – informuje Fakt.

Jeżeli więc masz w portfelu 100 złotych czy inny banknot o bardzo prostym numerze seryjnym czy numerze radarowym, koniecznie go schowaj. Jest wart więcej, niż Ci się do tej pory wydawało! Podziel się tą informacją ze znajomymi, kto wie, może zarabiając krocie, podzielą się przysłowiowym tortem także z Tobą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *