To rozwiązanie przyniesie ulgę w gorące dni. Mieszkańcy Ursynowa będą zadowoleni

Na to rozwiązanie mieszkańcy Ursynowa czekali z niecierpliwością. Po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, na ulice wróciły miejskie kurtyny wodne.

Mimo, że miasto nie podjęło decyzji – dzielnica Ursynów w trzech miejscach rozstawiła kurtyny wodne. Taki pomysł z pewnością zadowoli mieszkańców dzielnicy. Inwestycja realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego.

Kurtyny wodne będą dostępne do końca sierpnia. Korzystając z ochłody w gorące dni należy pamiętać o utrzymywaniu dystansu społecznego.

Obecnie urządzenia rozstawiono w trzech lokalizacjach:

  • parku Jana Pawła II
  • parku Moczydełko
  • parku Polskich Wynalazców

W najbliższych dniach podobne rozwiązanie zostanie zastosowane przy Bażantarni, Kopie Cwila, placu zabaw Olkówek oraz Lasku Brzozowym.

Warszawski ratusz w poprzednich latach także korzystał z podobnej alternatywy. W tym roku ze względu na epidemię zrezygnował z tego pomysłu twierdząc, że rozważy taką kwestię w porozumieniu z GIS tylko w przypadku kilkudniowych upałów.

3 lipca Główny Inspektor Sanitarny zezwolił na korzystanie z fontann, instalacji wodnych typu „dry-plaza” i tężni ulicznych pod warunkiem przestrzegania obostrzeń sanitarnych, w tym dystansu społecznego. Decyzje ratusza nadal pozostają niezmienne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *