Praga-Północ: mieszkańcy powrócili do odnowionych kamienic

Zakończyła się kompleksowa modernizacja kolejnej kamienicy na Pradze-Północ. Klucze do odnowionych mieszkań otrzymali dziś pierwsi lokatorzy budynku przy ul. Łochowskiej 31.

W przekazaniu kluczy brała dziś udział zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra. – Ulica Łochowska to jeden ze sztandarowych przykładów rewitalizacji na Pradze-Północ. Dawny blask odzyska przy tej ulicy aż 6 praskich kamienic. Bardzo się cieszę, że do wyremontowanej kamienicy wrócą też jej poprzedni mieszkańcy – powiedziała Aldona Machnowska-Góra.

Jedną z osób, która otrzymała dziś klucze był Robert Kornatowski, który mieszkał w kamienicy przed remontem. – Jestem zadowolony, bo wracam do siebie. Wcześniej w budynku były drewniane schody i stropy, słuchać było każdy krok sąsiada. Do toalety musieliśmy wychodzić na zewnątrz. Teraz kamienica zmieniła się nie do poznania, jest o wiele wyższy komfort. Można podłączyć się do kablówki, internetu. Jest nawet winda dla niepełnosprawnych – tym faktem jestem najbardziej zaskoczony – mówił dzisiaj pan Robert.

Kamienica przy ul. Łochowskiej 31 została wybudowana w 1920 roku. Czterokondygnacyjny budynek odzyskał swój przedwojenny blask i urok. Został ocieplony, otynkowany oraz doposażony w windę i platformę dla osób z niepełnosprawnościami. Wymienione zostały stropy, okna i drzwi. Dzięki nowej aranżacji powstało 14 nowych, w pełni wyposażonych lokali mieszkalnych i jeden użytkowy. Budynek ma też centralne ogrzewanie. Dodatkowo powstało miejsce odpoczynku dla mieszkańców, zielony ogród z ławkami oraz nowoczesna altana śmietnikowa.

– Remont kamienicy przy ul. Łochowskiej to dowód na to, jak zmienia się Praga-Północ. Co roku przywracamy dawny blask kolejnym budynkom. Część mieszkańców wraca do swoich dawnych mieszkań, niektórzy przeniosą się tutaj z innych części dzielnicy. Jestem pewna, że będą tu szczęśliwi – powiedziała burmistrz Ilona Soja-Kozłowska.

Dotąd na ulicy Łochowskiej zostały zmodernizowane 4 kamienice, pod numerami 40, 39, 37 i 31 za ponad 10 milionów złotych. To nie koniec zmian w tym rejonie. Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami realizuje jeszcze dwa inne duże remonty, budynków pod numerami 38 a i 43 – za prawie 11 milionów. Dzielnica na zmianę wizerunku tej ulicy przeznaczyła ponad 20 milionów złotych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły