Prof. Krzysztof Simon: „ludzi po 65 r.ż. trzeba przymusowo szczepić”

Przymusowe szczepienia nie powinny nikogo zaskakiwać – wypowiadał się w „Faktach po Faktach” prof. Krzysztof Simon. Całkiem możliwym scenariuszem jest więc wprowadzenie takiego obowiązku dla najstarszych grup wiekowych w Polsce, które to są najbardziej narażone na ciężki przebieg i powikłania po Covid-19.

Głównym argumentem, przemawiającym za wprowadzeniem takiego rozwiązania, jest według prof. Krzysztofa Simona jest zmniejszenie ilości tragedii, w przeciwnym razie „będziemy mieli jesień średniowiecza”.

Simon: „mamy odpowiednie ilości szczepionek”

Odpierając krytykę, której zapewne się spodziewa prof. Krzysztof Simon, podał kilka przykładów krajów, w których szczepienia są przymusowe. Ten zabieg medyczny jest warunkiem przekroczenia granic Zambii, Senegalu czy Gambii. Bliższym przykładem mogą być natomiast szczepienia dzieci.

Po transmisji „Faktów po Faktach”, w sieci pojawiła się konwersacja na ten temat. Zdania polskiego społeczeństwa są podzielone. Według wielu osób posunięcie się do takiego kroku jest ograniczaniem wolności i dążeniem do autorytaryzmu. Inni natomiast twierdzą, że wyrazy sprzeciwu w tej kwestii to objaw braku wiedzy i świadomości ryzyka.

To, że ludzie unikający szczepień narażają i siebie i innych na utratę zdrowia a często i życia. Jesteśmy niedouczonym, wierzącym w spiskowe teorie społeczeństwem. Wierzymy byłej piosenkarce, która odkleiła się od rzeczywistości oraz komisji smoleńskiej, która sama odleciała – można przeczytać

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły