To nie żart: śnieżyce nadciągają do Polski. Najnowsza prognoza pogody

Najnowsza prognoza pogody jasno wskazuje, że wiosna w najbliższych dniach nie nadejdzie. Jak bowiem podaje TVN Meteo, powołując się na dane IMGW, po weekendzie możemy spodziewać się obfitych opadów śniegu. Przedstawiamy szczegóły tej – co by nie mówić – zaskakującej prognozy opublikowanej przez naszych meteorologów. 

Prognoza pogody na poniedziałek 12 kwietnia 2021 r. Będzie śnieg

Mogło się wydawać, że po kilku ciepłych dniach, w poniedziałek 12 kwietnia 2021 r. również będzie pogodnie. Otóż nie. Najnowsza prognoza pogody jasno wskazuje, że zamiast koszulki bez rękawków, początkiem tygodnia lepiej przywdziać czapkę i rękawiczki.

W wielu regionach kraju będą bowiem obfite opady śniegu. Ma to związek z zimnym frontem atmosferycznym, który już zmierza nad Polskę. Poniżej przedstawiamy komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Opady śniegu wracają do Polski

Prognoza pogody m.in. na poniedziałek, opublikowana przez IMGW, wskazuje na załamanie pogody. „Zmiana pogody nastąpi za sprawą specyficznego układu niżów” – czytamy. „Jeden z nich właśnie tworzy się w rejonie Zatoki Genueńskiej i będzie wędrował na północny wschód, a drugi znad Niemiec przemieści się nad północną Skandynawię. Będą one połączone falującym frontem atmosferycznym, który będzie oddzielał ciepłe powietrze na wschodzie od zimnego (pochodzenia arktycznego) na zachodzie” – podaje IMGW.

„Strefa tego frontu będzie obecna nad Polską, a obecność wyżów na zachodzie i wschodzie kontynentu sprawi, że ta niekorzystna sytuacja utrzyma się aż do piątku” – czytamy dalej w komunikacie. „Teraz jednak napływająca zimna masa powietrza sprawi, że głównym zagrożeniem będą intensywne opady śniegu” – ostrzega IMGW.

IMGW planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami dla części woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego. Alerty pierwszego stopnia przed opadami śniegu możliwe są na terenie południowych powiatów woj. dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły