Hartman wskazał, kto spowodował katastrofę smoleńską. Padły nazwiska

Mimo, że minęło już 11 lat – ponad dekada – katastrofa smoleńska wciąż dzieli zarówno obywateli, jak i polityków. Dziś Jan Hartman bardzo odważnie wskazał winnych tragedii z 10 kwietnia. Odważnie, bo wymienił konkretne nazwiska.

Katastrofa smoleńska. Żadne inne zdarzenie w historii III RP nie spolaryzowało nastrojów społecznych do tego stopnia. Polacy nie są pewni, w którą wersję wydarzeń sprzed 11 lat wierzyć. Nie mamy stuprocentowej pewności co do tego, co stało się w Smoleńsku. Jedni sądzą jednak, że nie ma sensu tego drążyć, dla innych – sprawa ta nie jest jeszcze zakończona.

Hartman wskazuje winnych katastrofy smoleńskiej

Prof. Jan Hartman – filozof i lewicowy publicysta, napisał dziś wprost, kto doprowadził do katastrofy smoleńskiej. Zrobił to za pośrednictwem Twittera, gdzie jego wpis aprobatą obdarzył między innymi Radosław Sikorski – były szef polskiego MSZ.

„Dla jasności. Katastrofie TU154 winni są: Lech Kaczyński, uzurpujący sobie prawo decydowania o lądowaniu samolotu, Jacek Sasin, odpowiedzialny za organizację podróży, Arkadiusz Protasiuk jako łamiący przepisy i procedury pilot oraz Andrzej Błasik, nakazujący pilotom lądowanie” – napisał Jan Hartman.

Wspomniany Sikorski także wskazuje Śp. Lecha Kaczyńskiego jako jednego z tych, którzy mieli nalegać na lądowanie w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Nie ma na to co prawda żadnych dowodów. Politycy będący w opozycji wobec PiS z dużą pewnością głoszą jednak takie tezy.

Popularne dziś artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *