Warszawa: Patryk Jaki złożył stanowczą deklarację. Opozycja zaciera ręce

Patryk Jaki, europoseł Zjednoczonej Prawicy, udzielił wywiadu serwisowi interia.pl. Złożył w nim stanowczą deklarację, która z pewnością ucieszy polityków oraz sympatyków opozycji.

Patryk Jaki uzyskał mandat europosła z listy Zjednoczonej Prawicy i obecnie spełnia się w roli deputowanego do Parlamentu Europejskiego. Internet co jakiś czas obiegają jego płomienne przemówienia, w których broni koserwatywnych wartości i wskazuje Polskę, jako ich bastion.

Zdobycie mandatu europosła to z pewnością osłoda po nieudanym starcie w wyborach samorządowych. W 2018 roku Jaki ubiegał się o urząd prezydenta Warszawy, jednak sromotnie poległ w starciu z Rafałem Trzaskowskim.

W rozmowie z serwisem interia.pl polityk, który zdaje się wylizał już rany po tej porażce, odniósł się do swojego startu w wyborach samorządowych. Złożył przy tym również stanowczą deklarację.

Patryk Jaki złożył stanowczą deklarację. Opozycja się ucieszy

Jaki odniósł się m.in. do rządów Rafała Trzaskowskiego. Jak stwierdził, w jego ocenie prezydent stolicy nie dotrzymuje złożonych podczas kampanii wyborczej obietnic.

„Trzaskowski po prostu nie dotrzymuje obietnic, jak choćby w sprawie powietrza. Miało być tak pięknie, a wymiana kopciuchów dopiero raczkuje. Obiecywał rewolucję związaną z ochroną środowiska, a wszystko przebiega za wolno. Kolejna sprawa to nieruchomości, bo miasto wciąż jest dotknięte dekretem Bieruta. W sprawie reprywatyzacji nie zrobił nic” – mówi Jaki. „Wciąż niejasne są kwestie związane z gruntami, przez co Warszawę omijają wielkie inwestycje. Mógłbym wymieniać bez końca, ale kluczowe jest to, że w Warszawie ciągle coś nie działa. Raz wodociągi, raz prąd, raz studzienki kanalizacyjne” – dodaje.

Europoseł przyznał również, że wyklucza ponowny start w wyborach na prezydenta stolicy. Podkreśla jednocześnie, że przyniósł Prawu i Sprawiedliwości najepszy wynik w tym mieście od 2006 roku. Dodaje też, że w stolicy trudno będzie wygrać komukolwiek, kto kojarzy jest z prawą stroną sceny politycznej.

„Warszawa jest centrowo-lewicowym miastem i żaden polityk prawicowy nie będzie w stanie tu wygrać, jeśli prawica nie zacznie myśleć o zmianie fundamentów, zmianie aksjologicznej. Nie zmieni tu też nic kandydat bardziej centrowy, bo takiego próbowano wystawić, a miał wynik gorszy ode mnie. Trzeba się pogodzić z tym, że kandydat prawicowy w takich warunkach politycznych nie będzie w stanie nigdy wygrać w Warszawie” – stwierdził bez ogródek Jaki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły