Rząd podjął decyzję w sprawie szkół. Prawie wszystko stało się jasne

Na czwartkowej konferencji związanej częściowo z powrotem uczniów do nauczania stacjonarnego, rozwiano wątpliwości, które dotyczyły spraw edukacji. Decyzją MEiN, nauczanie zdalne w klasach starszych szkoły podstawowej oraz w szkołach ponadpodstawowych zostało przedłużone. 

Resort postanowił przedłużyć obowiązujące restrykcje dotyczące zdalnego nauczania. Uczniowie klas 1-3 w dalszym ciągu będą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, natomiast pozostali muszą kontynuować naukę w trybie zdalnym. Obowiązek ten dotyczy również ósmoklasistów i maturzystów. 

Minister Przemysław Czarnek wspomniał, że uczniowie klas ósmych i maturalnych już teraz korzystają z konsultacji indywidualnych oraz spotykają się w niewielkich grupach. Specjalnie dla nich organizowane są również sprawdziany i egzaminy próbne.

Nowe zasady nauczania w formie zdalnej obowiązują od 24 października. Dzieci klas 1-3 wróciły do szkół zaraz po feriach, czyli 18 stycznia. Ministerstwo nie jest w stanie obecnie określić, kiedy podobny scenariusz spotka starszych uczniów. Wszystko jest uwarunkowane od różnych czynników. w tym m.in. liczby zakażeń, osób w szpitalach i sytuacji pandemicznej na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *