Rząd podjął decyzję w sprawie szkół. Prawie wszystko stało się jasne

Na czwartkowej konferencji związanej częściowo z powrotem uczniów do nauczania stacjonarnego, rozwiano wątpliwości, które dotyczyły spraw edukacji. Decyzją MEiN, nauczanie zdalne w klasach starszych szkoły podstawowej oraz w szkołach ponadpodstawowych zostało przedłużone. 

Resort postanowił przedłużyć obowiązujące restrykcje dotyczące zdalnego nauczania. Uczniowie klas 1-3 w dalszym ciągu będą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, natomiast pozostali muszą kontynuować naukę w trybie zdalnym. Obowiązek ten dotyczy również ósmoklasistów i maturzystów. 

Minister Przemysław Czarnek wspomniał, że uczniowie klas ósmych i maturalnych już teraz korzystają z konsultacji indywidualnych oraz spotykają się w niewielkich grupach. Specjalnie dla nich organizowane są również sprawdziany i egzaminy próbne.

Nowe zasady nauczania w formie zdalnej obowiązują od 24 października. Dzieci klas 1-3 wróciły do szkół zaraz po feriach, czyli 18 stycznia. Ministerstwo nie jest w stanie obecnie określić, kiedy podobny scenariusz spotka starszych uczniów. Wszystko jest uwarunkowane od różnych czynników. w tym m.in. liczby zakażeń, osób w szpitalach i sytuacji pandemicznej na świecie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły