O krok od eksplozji w Warszawie! To miał być zamach na policjantów?

Warszawa. Stołeczna Policja przekazała opinii publicznej szokujące informacje. Pod jednym z warszawskich komisariatów mogło dojść do eksplozji materiałów wybuchowych. Policjanci podejrzewają, że to mógł być zamach na ich życie.

– Doszło do usiłowania zabójstwa policjantów. Zatrzymany został 23-latek, który chciał zdetonować auto pod jednym z warszawskich komisariatów” – informuje na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Całe zdarzenie miało miejsce już kilka dni temu, ale policjanci postanowili poinformować o nim dopiero teraz. Wszystko wydarzyło się bowiem w nocy z 5 na 6 grudnia. To właśnie wtedy pod jeden z komisariatów podjechał 23-letni Piotr M.

-Była noc, zaczął wielokrotnie używać klaksonu. W ten sposób chciał ściągnąć w okolice auta jak najwięcej policjantów. Na całe szczęście nie doszło do eksplozji. Mężczyzna został obezwładniony. Trafił do policyjnego aresztu – napisali w komunikacie warszawscy policjanci.

– Materiały zabezpieczone do sprawy wskazują jednoznacznie na planowanie zabójstwa policjantów. Zdecydowane kroki podjęła prokuratura. Wnioskowano o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku, stosując taki środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy – dodali policjanci.

– Siła rażenia materiałów wybuchowych dotyczyła kilkunastu metrów. Policjanci na pewno by nie przeżyli – przekazał dla Polsat News nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Nie chciał jednak udzielić informacji, w jakiej części Warszawy planowany był zamach.

  1. To nie galerie są głównym miejscem zakażeń koronawirusem. Zaskakująca teoria dr. Fauci od chorób zakaźnych
  2. NASA ostrzega przed niebezpieczeństwem. Przerażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego może spełnić się za kilka dni
  3. Polskie kobiety wstrzymały oddech. Kaczyński zrobił decydujący krok
  4. Ile Zenek Martyniuk zarobi na Sylwestrze TVP 2020? Ta kwota zwala z nóg!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *