Zbigniew Ziobro o Margot: to nie jest dla mnie “ona”

Wyciekły rozmowy Zenka Martyniuka z Jackiem Kurskim. Polacy są oburzeni

Zenek Martyniuk od lat może liczyć na lukratywne kontrakty od TVP. Przynajmniej - jak mówi w nagranych rozmowach Jacek Kurski - dopóki prezesem jest...

Ostrzeżenie IMGW. Śnieg zasypie Polskę, podano szczegóły

Prognoza pogody. Śnieg nie pojawił się podczas ostatnich świąt w takim natężeniu, jakiego oczekiwało wielu Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że biały puch...

Tomasz Lis wspiął się na wyżyny hipokryzji. Wpis sprzed chwili od razu stał się memem

Tomasz Lis nie lubi PiS-u i rządu Zjednoczonej Prawicy. Rzecz jasna ma do tego prawo. Ma również prawo z uporem maniaka, dosłownie co kilkadziesiąt...

Łomianki: 39-latek znalazł kartę płatniczą. Nie do wiary, co zrobił, zamiast ją oddać właścicielowi

Galeria Łomianki. Zwykły, styczniowy dzień. 39-letni mężczyzna, spacerujący galerią handlową, znajduje kartę płatniczą. Co w takiej sytuacji zrobiłaby uczciwa osoba? Zapewne przekazała znalezisko obsłudze...

Barciś zaproponował zrobienie odcinka specjalnego “Miodowych lat”. Fani oszaleliby ze szczęścia?

Artur Barciś zaproponował telewizji Polsat wyprodukowanie odcinka specjalnego serialu "Miodowe lata". Już dłuższy czas temu osoby związane z produkcją dały nam do zrozumienia, że...

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, był gościem Polskiego Radia 24. Podczas rozmowy komentował umieszczenie w warszawskim areszcie Margot, aktywistki LGBT.

Sprawa zatrzymania Margot oraz umieszczenia jej w areszcie odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. Sytuacja komentowana jest również poza granicami naszego kraju. Nic dziwnego, że głos zabrał minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Polityk był gościem Polskiego Radia 24. Podczas rozmowy pytany był o decyzją warszawskiego, który nakazał umieszczenie Margot w areszcie. Lider Solidarnej Polski komentował także fakt, iż Margot określa się jako kobieta i – według jej obrońców – nie może zostać osadzona w męskim areszcie.

Ziobro przyznaje, że on sam Margot za kobietę nie uważa. “To nie jest, dla mnie przynajmniej, ona, jej, pani Margot” – powiedział przedstawiciel rządu Mateusza Morawieckiego na antenie publicznej rozgłośni radiowej.

Zbigniew Ziobro o Margot na antenie Polskiego Radia 24

Ziobro dodaje również, że w jego ocenie opinie mówiące o tym, iż Margot jest kobietą są “bełkotem”.

“To jest bełkot moim zdaniem, proszę wybaczyć, lewicowo-liberalnych środowisk, które wcielają w życie rewolucyjne idee skrajnie lewackie, mające wręcz korzenie, jak niektórzy słusznie upatrują, w marksistowskich ideach” – mówi.

“Miałoby z tego wynikać, że każdy może w każdej chwili decydować o swojej płci. To jest mężczyzna. W dowodzie osobistym jest to też mężczyzna, o ile pamiętam Mateusz ma na imię, który dorabia sobie jakąś ideologię do swoich zachowań agresywnych i kryminalnych” – dodaje.

Jeszcze wcześniej, na Twitterze, Ziobro odpowiedział na wpis Komisarza Praw Człowieka. Dunja Mijatovic, która pełni tę funkcję, wezwała bowiem do uwolnienia Margot. Minister sprawiedliwości postanowił przypomnieć jej, z jakiego powodu aktywistka LGBT została zatrzymana przez policję.

Gdyby Panią przemocą wyrzucił ktoś z samochodu,pobił a w samochodzie koła przebił nożem, uzna Pani,że aresztowanie sprawcy przez sąd to zamach na wolność? Niech się Pani wstydzi swojego apelu w obronie agresora i przeprosi bezbronnego człowieka, pobitego przez aktywistę LGBT!” – napisał Zbigniew Ziobro.

ZOBACZ KONIECZNIE

Trump właśnie zdetonował polityczną bombę. “Mam dowody na sfałszowanie wyborów”

Donald Trump zadeklarował dziś, że nigdy nie uzna wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA....

Ewa Farna uderza w TVP. Wyborcy PiS nie zapomną jej tych słów

Ewa Farna, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodszego pokolenia, po raz kolejny pokazała, co...

Warszawa. Największa inwestycja TBS od ponad 15 lat. Pierwsi lokatorzy już otrzymali klucze do mieszkań

Dwa wielorodzinne budynki przy ul. Radzymińskiej 121-123 zostały oddane do użytkowania. Do mieszkań wprowadzili...

Nowe artykuły