Zbigniew Ziobro o Margot: to nie jest dla mnie „ona”

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, był gościem Polskiego Radia 24. Podczas rozmowy komentował umieszczenie w warszawskim areszcie Margot, aktywistki LGBT.

Sprawa zatrzymania Margot oraz umieszczenia jej w areszcie odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. Sytuacja komentowana jest również poza granicami naszego kraju. Nic dziwnego, że głos zabrał minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Polityk był gościem Polskiego Radia 24. Podczas rozmowy pytany był o decyzją warszawskiego, który nakazał umieszczenie Margot w areszcie. Lider Solidarnej Polski komentował także fakt, iż Margot określa się jako kobieta i – według jej obrońców – nie może zostać osadzona w męskim areszcie.

Ziobro przyznaje, że on sam Margot za kobietę nie uważa. „To nie jest, dla mnie przynajmniej, ona, jej, pani Margot” – powiedział przedstawiciel rządu Mateusza Morawieckiego na antenie publicznej rozgłośni radiowej.

Zbigniew Ziobro o Margot na antenie Polskiego Radia 24

Ziobro dodaje również, że w jego ocenie opinie mówiące o tym, iż Margot jest kobietą są „bełkotem”.

„To jest bełkot moim zdaniem, proszę wybaczyć, lewicowo-liberalnych środowisk, które wcielają w życie rewolucyjne idee skrajnie lewackie, mające wręcz korzenie, jak niektórzy słusznie upatrują, w marksistowskich ideach” – mówi.

„Miałoby z tego wynikać, że każdy może w każdej chwili decydować o swojej płci. To jest mężczyzna. W dowodzie osobistym jest to też mężczyzna, o ile pamiętam Mateusz ma na imię, który dorabia sobie jakąś ideologię do swoich zachowań agresywnych i kryminalnych” – dodaje.

Jeszcze wcześniej, na Twitterze, Ziobro odpowiedział na wpis Komisarza Praw Człowieka. Dunja Mijatovic, która pełni tę funkcję, wezwała bowiem do uwolnienia Margot. Minister sprawiedliwości postanowił przypomnieć jej, z jakiego powodu aktywistka LGBT została zatrzymana przez policję.

Gdyby Panią przemocą wyrzucił ktoś z samochodu,pobił a w samochodzie koła przebił nożem, uzna Pani,że aresztowanie sprawcy przez sąd to zamach na wolność? Niech się Pani wstydzi swojego apelu w obronie agresora i przeprosi bezbronnego człowieka, pobitego przez aktywistę LGBT!” – napisał Zbigniew Ziobro.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły