Zbigniew Ziobro o Margot: to nie jest dla mnie „ona”

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, był gościem Polskiego Radia 24. Podczas rozmowy komentował umieszczenie w warszawskim areszcie Margot, aktywistki LGBT.

Sprawa zatrzymania Margot oraz umieszczenia jej w areszcie odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. Sytuacja komentowana jest również poza granicami naszego kraju. Nic dziwnego, że głos zabrał minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Polityk był gościem Polskiego Radia 24. Podczas rozmowy pytany był o decyzją warszawskiego, który nakazał umieszczenie Margot w areszcie. Lider Solidarnej Polski komentował także fakt, iż Margot określa się jako kobieta i – według jej obrońców – nie może zostać osadzona w męskim areszcie.

Ziobro przyznaje, że on sam Margot za kobietę nie uważa. „To nie jest, dla mnie przynajmniej, ona, jej, pani Margot” – powiedział przedstawiciel rządu Mateusza Morawieckiego na antenie publicznej rozgłośni radiowej.

Zbigniew Ziobro o Margot na antenie Polskiego Radia 24

Ziobro dodaje również, że w jego ocenie opinie mówiące o tym, iż Margot jest kobietą są „bełkotem”.

„To jest bełkot moim zdaniem, proszę wybaczyć, lewicowo-liberalnych środowisk, które wcielają w życie rewolucyjne idee skrajnie lewackie, mające wręcz korzenie, jak niektórzy słusznie upatrują, w marksistowskich ideach” – mówi.

„Miałoby z tego wynikać, że każdy może w każdej chwili decydować o swojej płci. To jest mężczyzna. W dowodzie osobistym jest to też mężczyzna, o ile pamiętam Mateusz ma na imię, który dorabia sobie jakąś ideologię do swoich zachowań agresywnych i kryminalnych” – dodaje.

Jeszcze wcześniej, na Twitterze, Ziobro odpowiedział na wpis Komisarza Praw Człowieka. Dunja Mijatovic, która pełni tę funkcję, wezwała bowiem do uwolnienia Margot. Minister sprawiedliwości postanowił przypomnieć jej, z jakiego powodu aktywistka LGBT została zatrzymana przez policję.

Gdyby Panią przemocą wyrzucił ktoś z samochodu,pobił a w samochodzie koła przebił nożem, uzna Pani,że aresztowanie sprawcy przez sąd to zamach na wolność? Niech się Pani wstydzi swojego apelu w obronie agresora i przeprosi bezbronnego człowieka, pobitego przez aktywistę LGBT!” – napisał Zbigniew Ziobro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *