Stołeczna Policja publikuje nagrania z piątkowego zajścia na Krakowskim Przedmieściu [FILM]

Komenda Stołeczna Policji zamieściła na stronie internetowej film ukazujący oczami policjanta piątkowe zajście na Krakowskim Przedmieściu.

Nagranie przedstawia brutalną rzeczywistość, która odbywała się przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Protest dotyczył aresztowania aktywisty Michała Sz. – przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. „Margot”.

Widać w nim starcia między protestującymi i policją. Dochodzi do agresji słownej, ale również nie brakuje rękoczynów.

Wobec nieuczciwego posądzania policjantów Komendy Stołecznej Policji o nadgorliwość oraz liczne wypowiedzi ekspertów, że działania Policji były niepotrzebne, bo protestujący nie byli agresywni i zachowywali się spokojnie, przedstawiamy film, którego celem jest zobrazowanie działań z perspektywy „oczu” policjantów. Jego celem nie jest obraza kogokolwiek, a jedynie prezentacja przyczyn naszych działań. Jako stołeczni policjanci jesteśmy bardzo tolerancyjni, jednak jest od tego jeden wyjątek. Nigdy nie będziemy tolerować łamania prawa. Dlatego decydujemy się na upublicznienie nagrań – napisano na stronie warszawskiej policji.

Więcej o całym zajściu pisaaliśmy (TUTAJ).

W związku z całym incydentem zatrzymano 48 osób, którym postawiono zarzuty. Ponadto wobec 5 osób zastosowano dozór policyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *