Grzegorz Braun: ręce precz od Białorusi!

Grzegorz Braun, poseł Konfederacji, zabrał głos ws. wyborów prezydenckich na Białorusi. Polityk wyraził swój sprzeciw wobec ingerowania w wewnętrzne sprawy tego sąsiadującego z Polską kraju.

Wybory na Białorusi, a właściwie ich wynik, wywołały gigantyczne kontrowersje. Od wczoraj w kraju trwają zamieszki. Wszystko ze względu na fakt, iż rządowy exit poll podał, że Aleksandr Łukaszenka, urzędujący prezydent, zdobył aż 80% głosów.

W taki scenariusz wiary nie daje tamtejsza opozycja i wiele wskazuje na to, że niepokoje społeczne szybko nie ucichną. Protestujący domagają się interwencji od zachodnich polityków, w tym przedstawicieli naszego kraju.

Co ciekawe, głos w tej sprawie zabrał m.in. prezydent Andrzej Duda, który ujawnił, że odbył rozmowę z ambasadorem Białorusi w Polsce. „Przed chwilą odbyłem rozmowę z Ambasadorem RP na Białorusi Panem Arturem Michalskim. Odebrałem raport na temat dotychczasowych wydarzeń i aktualnej sytuacji” – napisał Andrzej Duda na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

Monitorujemy sprawy na bieżąco i będziemy reagowali adekwatnie do zdarzeń i okoliczności” – dodał. Więcej TUTAJ.

Teraz swoje stanowisko przedstawił Grzegorz Braun, który przedstawił zgoła odmienną opinię.

Grzegorz Braun reaguje ws. Białorusi

Stanowisko Brauna jest zgoła odmienne od tego, które prezentuje lwia część polskich polityków. Poseł Konfederacji uważa bowiem, że w wewnętrzne sprawy Białorusi nie należy ingerować.

Ręce precz od Białorusi!” – napisał wyraźnie oburzony Braun na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter. „Jakakolwiek forma ingerencji w sprawy wewnętrzne naszego najbliższego Sąsiada – gra na destabilizację inspirowana ze Wschodu, czy z Zachodu, wszystko jedno – jest głęboko sprzeczna z polską racją stanu i polskim interesem narodowym” – dodał reżyser.

Braunowi odpowiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości, Jan Mosiński. „Czyli niech żyje Łukaszenka? Śmiało Panie pośle, bez zahamowań” – napisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *