Ogromna tragedia w warszawskim ZOO. Niestety można się było tego spodziewać

Warszawskie ZOO przekazało w mediach społecznościach bardzo smutną wiadomość. W miniony weekend „za Tęczowy Most” odeszła najstarsza podopieczna o imieniu Tatra. Niedźwiedzica spędziła w ogrodzie zoologicznym 38 lat.

W 1982 roku niedźwiedzica przyszła na świat w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Od tego czasu nie opuszczała stołecznego „mieszkania” nawet na krok. Przez długi czas posiadał prywatny wybieg przy Alei Solidarności, który cieszył oko wszystkich przechodniów. W 2019 roku została przeniesiona do nowego wybiegu na terenie ZOO, gdy w starym miejscu dochodziło do przykrych incydentów z udziałem ludzi.

Niedźwiedzica była jedną z najstarszych zwierząt w ZOO. W sylwestra świętowano jej 38 urodziny. W ciągu całego swojego życia wydała na świat 7 niedźwiedzich potomków.

Jak możemy przeczytać we wpisie: „niestety podeszły wiek dawał o sobie znać. Mimo podawanych leków miała coraz większe problemy z poruszaniem się oraz wstawaniem, aż w końcu całkiem straciła siły. Musieliśmy podjąć okropnie trudną, ale najlepszą dla Tatry, decyzję i w sobotę 6 lutego po południu misia zasnęła na zawsze”.

Mamy dziś smutną wiadomość.
W ostatni weekend za Tęczowy Most odeszła nasza wspaniała Tatra ?.
Była jedną z naszych…

Opublikowany przez Warszawskie ZOO Środa, 10 lutego 2021

Starsza od Tatry jest tylko foka imieniem Sława. Warto się pospieszyć, jeśli ktoś chciałby zobaczyć te już niemłode zwierzątko.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły