Premier podaje więcej szczegółów ws. Tarczy Finansowej PFR 2.0. Kto otrzyma wsparcie?

– Przeznaczymy na kolejne wsparcie dla naszych przedsiębiorców 35 miliardów złotych – napisał w środę w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Pomoc finansowa pochodzić będzie z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0.

Druga fala koronawirusa sprawiła, że część przedsiębiorców znalazła się dużych tarapatach. Niektórzy mówią, że jest nawet gorzej niż wiosną, gdy w bardzo wielu gałęziach gospodarki mieliśmy bardzo duży lub nawet całkowity lockdown.

Dlatego już pod koniec listopada premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnej puli wsparcia dla polskich firm. Uruchomiono wówczas Tarczę Finansową Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0. – To 35 mld zł na wsparcie dla mikro-, małych i średnich oraz dużych firm, które ucierpiały z powodu pandemii -mówił Mateusz Morawiecki.

Teraz premier postanowił o tym przypomnieć za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Tarcza Finansowa Polski Fundusz Rozwoju 2.0 to gwarancja wsparcia dla polskich przedsiębiorców. Nikogo nie zostawimy bez pomocy! – mogliśmy przeczytać w środę na Facebooku.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Środa, 9 grudnia 2020

– Silni pracodawcy, bezpieczni pracownicy i uratowane miejsca pracy to klucz do szybkiego odbicia gospodarczego i ekspansji, jaką przewidują dla Polskiej gospodarki światowe instytucje finansowe w przyszłym roku. Działając solidarnie wygramy z tym kryzysem! – napisał Mateusz Morawiecki.

Tarcza Finansowa PFR to jeden z elementów rządowej pomocy dla przedsiębiorców.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 

  1. To nie galerie są głównym miejscem zakażeń koronawirusem. Zaskakująca teoria dr. Fauci od chorób zakaźnych
  2. Małgorzata Rozenek wyśmiewa się z przemocy domowej? Dramatyczne zdjęcie obiegło internet, fani są wściekli
  3. Polskie kobiety wstrzymały oddech. Kaczyński zrobił decydujący krok
  4. To koniec Rydzyka?! Właśnie na jaw wyszły nowe fakty, wierni nie dowierzają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *