Niecodzienny sposób na zarobek. 21-latek z Warszawy kradł kontenery na śmieci

41 zarzutów za kradzież kontenerów na odpady usłyszał 21-latek, który wpadł w ręce policjantów z Nadarzyna. Jego kolega usłyszał 19 zarzutów kradzieży za działanie wspólnie i w porozumieniu z 21-latkiem. Nadarzyńscy policjanci zatrzymali także 39-letniego pasera, który zajmował się sprzedażą skradzionych kontenerów.

Na początku grudnia br. policjanci z Nadarzyna zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o liczne kradzieże kontenerów na odpady o pojemności 1100 litrów z terenu aglomeracji warszawskiej. Sprawcy zostali zatrzymani w Warszawie.

W związku z tą samą sprawą na terenie powiatu pruszkowskiego został zatrzymany kolejny mężczyzna, który sprzedawał skradzione kontenery za pomocą internetowych portali ogłoszeniowych.

Warszawa. Przez kilka miesięcy kradli kontenery na śmieci

Proceder trwał od kilku miesięcy. Skradzione kontenery sprawcy przewozili do pasera kilkoma wynajmowanymi samochodami dostawczymi. Policjanci odzyskali łącznie 28 kontenerów, których właścicielami było kilka firm.

21-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał 41 zarzutów kradzieży. Drugi z mężczyzn, który działał wspólnie i w porozumieniu z 21-latkiem, usłyszał 19 zarzutów kradzieży kontenerów. Natomiast 39-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego usłyszał zarzut paserstwa.

Każdy z mężczyzn przyznał się do zarzucanych czynów. Odzyskane przez policjantów kontenery na odpady już zostały zwrócone właścicielom.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi również za paserstwo.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły