Kurier próbował sobie “dorobić”. Warszawscy policjanci byli bezlitośni

WARSZAWA. Kiedy w domowym budżecie zaczyna brakować pieniędzy potrafimy wpaść na różne pomysły. Dokładnie tak było w przypadku pewnego kuriera, który prowadził swoją działalność na terenie Warszawy. Problem jednak w tym, że jego pomysł był na bakier z prawem. Mężczyzna, który “dorabiając” sobie popełniał przestępstwa został zatrzymany przez policję. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieuczciwy kurier zatrzymany przez warszawską policję

Śródmiejscy policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny, który pracował jako kurier i dopuszczał się kradzieży mienia. Trzeba przyznać, że 38-latek w dość sprytny sposób próbował sobie “dorobić”.

Mężczyzna był odpowiedzialny za dostarczanie przesyłek kurierskich do sklepów. Przesyłki co prawda dostarczał na miejsce. Problem jednak w tym, że były one niekompletne. Nieuczciwy kurier podbierał z paczek różne towary.

“Straty na skutek tych przestępstw oszacowano na ponad 40 000 złotych” – informuje warszawska policja.

Co takiego znajdowało się z paczkach? Okazuje się, że nieuczciwy kurier obsługiwał w dużej mierze sklepy odzieżowe. Policjanci podczas przeszukania jego mieszkania ujawnili między innymi worek z markowymi ubraniami, ale nie tylko.

“Policjanci ustalili także, że mężczyzna w 16 przypadkach ukradł odzież, bieliznę i buty znanych marek na łączną kwotę przekraczającą 40 000 złotych” – czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

Zuchwały złodziej kradzieży dopuszczał się na terenie Warszawy w okresie od sierpnia do października. Po pewnym czasie pracownicy a także właściciele sklepów zorientowali się, że ilość dostarczonego towaru nie zgadza się z tą, wskazaną na zamówieniu. Podejrzenia od razu padły na kuriera. Stąd też podczas dostawy postanowiono od razu weryfikować towar. Podczas jednej z kontroli, pracownik ochrony zauważył rozpakowaną paczkę i towar schowany na samochodzie kuriera. Momentalnie powiadomił o tym fakcie policję. A dalej sprawy potoczyły się już tak, jak na wstępie.

ZOBACZ TAKŻE
K. Boczek o skutkach demonstracji; „Wyła z bólu, gdy jej wykręcali ręce”
ZOBACZ TAKŻE
K. Boczek o skutkach demonstracji; „Wyła z bólu, gdy jej wykręcali ręce”

Zatrzymanie, przeszukanie mieszkania i postawione zarzuty. Nieuczciwemu kurierowi grozi teraz nawet do 5 lat odsiadki. Czy było warto? Odpowiadamy, że nie.

  1. Terroryzuje swoją rodzinę. Wszyscy są bezradni, znając powody takiego zachowania
  2. Wezwani do awanturującego się Ukraińca. Znaleziono przy nim sporą ilość narkotyków
  3. Dla dwóch chłopców miał to być zwykły dzień. Skończył się tragicznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...