Kurier próbował sobie „dorobić”. Warszawscy policjanci byli bezlitośni

WARSZAWA. Kiedy w domowym budżecie zaczyna brakować pieniędzy potrafimy wpaść na różne pomysły. Dokładnie tak było w przypadku pewnego kuriera, który prowadził swoją działalność na terenie Warszawy. Problem jednak w tym, że jego pomysł był na bakier z prawem. Mężczyzna, który „dorabiając” sobie popełniał przestępstwa został zatrzymany przez policję. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieuczciwy kurier zatrzymany przez warszawską policję

Śródmiejscy policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny, który pracował jako kurier i dopuszczał się kradzieży mienia. Trzeba przyznać, że 38-latek w dość sprytny sposób próbował sobie „dorobić”.

Mężczyzna był odpowiedzialny za dostarczanie przesyłek kurierskich do sklepów. Przesyłki co prawda dostarczał na miejsce. Problem jednak w tym, że były one niekompletne. Nieuczciwy kurier podbierał z paczek różne towary.

„Straty na skutek tych przestępstw oszacowano na ponad 40 000 złotych” – informuje warszawska policja.

Co takiego znajdowało się z paczkach? Okazuje się, że nieuczciwy kurier obsługiwał w dużej mierze sklepy odzieżowe. Policjanci podczas przeszukania jego mieszkania ujawnili między innymi worek z markowymi ubraniami, ale nie tylko.

„Policjanci ustalili także, że mężczyzna w 16 przypadkach ukradł odzież, bieliznę i buty znanych marek na łączną kwotę przekraczającą 40 000 złotych” – czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

Zuchwały złodziej kradzieży dopuszczał się na terenie Warszawy w okresie od sierpnia do października. Po pewnym czasie pracownicy a także właściciele sklepów zorientowali się, że ilość dostarczonego towaru nie zgadza się z tą, wskazaną na zamówieniu. Podejrzenia od razu padły na kuriera. Stąd też podczas dostawy postanowiono od razu weryfikować towar. Podczas jednej z kontroli, pracownik ochrony zauważył rozpakowaną paczkę i towar schowany na samochodzie kuriera. Momentalnie powiadomił o tym fakcie policję. A dalej sprawy potoczyły się już tak, jak na wstępie.

Zatrzymanie, przeszukanie mieszkania i postawione zarzuty. Nieuczciwemu kurierowi grozi teraz nawet do 5 lat odsiadki. Czy było warto? Odpowiadamy, że nie.

  1. Terroryzuje swoją rodzinę. Wszyscy są bezradni, znając powody takiego zachowania
  2. Wezwani do awanturującego się Ukraińca. Znaleziono przy nim sporą ilość narkotyków
  3. Dla dwóch chłopców miał to być zwykły dzień. Skończył się tragicznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *