Posłanka Lewicy udostępniła film. „Panie Ziobro, coś panu nie pykło” (WIDEO)

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy, opublikowała na swoim profilu społecznościowym wymowne nagranie. Przy okazji zwróciła się do ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro.

Dziemianowicz-Bąk to jedna z posłanek Lewicy, która aktywnie zaangażowała się w obronę Margot, działaczki LGBT, która niedawno trafiła do aresztu. Polityk stanęła w obronie aktywistki, ponieważ uważa, że kara, którą nałożył na nią warszawski sąd jest zbyt radykalna.

Posłanka uczestniczy również w protestach przeciwko zatrzymaniu Margot. Wczoraj duża manifestacja, której uczestnicy wyrażali wsparcie dla aresztowanej, odbyła się w stolicy.

Dziemianowicz-Bąk opublikowała na swoim profilu nagranie z wydarzenia. Przy okazji zwróciła się bezpośrednio do Zbigniewa Ziobro, ministra sprawiedliwości w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Posłanka Lewicy udostępnia film i zwraca się do Ziobry

W obronę Margot najmocniej zaangażowali się politycy oraz przedstawiciele środowisk lewicowych. To oni „trzymają rękę na pulsie” ws. aresztowanej. Jedną z osób, które od razu stanęły po stronie aresztowanej jest wspomniana Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Posłanka zamieściła na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter nagranie, na którym widać manifestację sprzeciwiającą się aresztowaniu aktywistki LGBT. W opisie filmu dołączyła krótki komentarz skierowany do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Dziemianowicz-Bąk sugeruje, że manifestacja, która odbyła się w Warszawie, była odpowiedzią środowisk lewicowych na prężenie muskułów przez władzę.

„Panie Ziobro, coś Panu nie pykło z tym prężeniem muskułów” – napisała posłanka Lewicy. „Piękna, radosna odpowiedź na próby zastraszania” – dodała.

„Moja babcia, 70-letnia kobieta, wierząca, chodząca do kościoła, ostatnio zapytała się mnie co znaczy dokładnie skrót lgbt, wytłumaczyłem jej i nie ma nic przeciwko, dzisiaj widząc to co się dzieje, nie rozumie czemu oni ich atakują. Jestem z niej tak cholernie dumny” – napisał jeden z internautów. Mężczyźnie odpowiedział Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. „Całus dla mądrej babci” – odparła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *