Leszek Balcerowicz: złe ustroje opierają się na zastraszaniu niepokornych

Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów, postanowił odnieść się do ostatnich wydarzeń związanych z aresztowaniem Margot. Były polityk skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego działania.

Sprawa związana z aresztowaniem Margot zatacza coraz szersze kręgi. W wielu miastach odbywają się protesty, który uczestnicy wyrażają wsparcie dla aktywistki. Coraz mocniej angażują się również politycy. W sieci pełno jest opinii na ten temat (zebraliśmy je W TYM tekście).

Wielu z nich wyraziło wsparcie dla zatrzymanej. Wśród nich prym wiodą oczywiście przedstawiciele Lewicy, ale swoje opinie wyrazili również byli kandydaci na Prezydenta RP – Rafał Trzaskowski oraz Szymon Hołownia.

Teraz swoje stanowisko w całej sprawie przedstawił były minister finansów, Leszek Balcerowicz. Były wicepremier skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego działania we wspomnianej sprawie.

Leszek Balcerowicz krytykuje rząd PiS

Leszek Balcerowicz, we wpisie zamieszczonych na profilu społecznościowym Twitter, twierdzi, że złe ustroje, a za taki najprawdopodobniej uważa obecny, opierają się na zastraszaniu ludzi przez „aparat państwa”.

Były minister podkreśla również, że „w reżimie Kaczyńskiego” ten aparat obejmuje nie tylko służby, ale też prokuratorów i niektórych sędziów. Balcerowicz uważa, że tych ludzi oraz podejmowane przez nich działania należy bezwzględnie zapamiętać.

„Złe ustroje opierają się na zastraszaniu niepokornych przez aparat państwa. W reżimie Kaczyńskiego ten aparat obejmuje służby, prokuratorów Ziobry i tych sędziów, którzy z automatu, bez analiz, akceptują ich wnioski o wtrącanie ludzi do aresztów wydobywczych.Trzeba ich zapamiętać” – napisał Leszek Balcerowicz.

Jeszcze wcześniej Balcerowicz zamieścił inny wpis, tym razem dotyczący policjantów biorących udział w zabezpieczeniu manifestacji ws. aresztowania Margot.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły