Leszek Balcerowicz: złe ustroje opierają się na zastraszaniu niepokornych

Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów, postanowił odnieść się do ostatnich wydarzeń związanych z aresztowaniem Margot. Były polityk skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego działania.

Sprawa związana z aresztowaniem Margot zatacza coraz szersze kręgi. W wielu miastach odbywają się protesty, który uczestnicy wyrażają wsparcie dla aktywistki. Coraz mocniej angażują się również politycy. W sieci pełno jest opinii na ten temat (zebraliśmy je W TYM tekście).

Wielu z nich wyraziło wsparcie dla zatrzymanej. Wśród nich prym wiodą oczywiście przedstawiciele Lewicy, ale swoje opinie wyrazili również byli kandydaci na Prezydenta RP – Rafał Trzaskowski oraz Szymon Hołownia.

Teraz swoje stanowisko w całej sprawie przedstawił były minister finansów, Leszek Balcerowicz. Były wicepremier skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego działania we wspomnianej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE
Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Leszek Balcerowicz krytykuje rząd PiS

Leszek Balcerowicz, we wpisie zamieszczonych na profilu społecznościowym Twitter, twierdzi, że złe ustroje, a za taki najprawdopodobniej uważa obecny, opierają się na zastraszaniu ludzi przez “aparat państwa”.

Były minister podkreśla również, że “w reżimie Kaczyńskiego” ten aparat obejmuje nie tylko służby, ale też prokuratorów i niektórych sędziów. Balcerowicz uważa, że tych ludzi oraz podejmowane przez nich działania należy bezwzględnie zapamiętać.

ZOBACZ TAKŻE
Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

“Złe ustroje opierają się na zastraszaniu niepokornych przez aparat państwa. W reżimie Kaczyńskiego ten aparat obejmuje służby, prokuratorów Ziobry i tych sędziów, którzy z automatu, bez analiz, akceptują ich wnioski o wtrącanie ludzi do aresztów wydobywczych.Trzeba ich zapamiętać” – napisał Leszek Balcerowicz.

Jeszcze wcześniej Balcerowicz zamieścił inny wpis, tym razem dotyczący policjantów biorących udział w zabezpieczeniu manifestacji ws. aresztowania Margot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...