Leszek Balcerowicz: złe ustroje opierają się na zastraszaniu niepokornych

Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów, postanowił odnieść się do ostatnich wydarzeń związanych z aresztowaniem Margot. Były polityk skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego działania.

Sprawa związana z aresztowaniem Margot zatacza coraz szersze kręgi. W wielu miastach odbywają się protesty, który uczestnicy wyrażają wsparcie dla aktywistki. Coraz mocniej angażują się również politycy. W sieci pełno jest opinii na ten temat (zebraliśmy je W TYM tekście).

Wielu z nich wyraziło wsparcie dla zatrzymanej. Wśród nich prym wiodą oczywiście przedstawiciele Lewicy, ale swoje opinie wyrazili również byli kandydaci na Prezydenta RP – Rafał Trzaskowski oraz Szymon Hołownia.

Teraz swoje stanowisko w całej sprawie przedstawił były minister finansów, Leszek Balcerowicz. Były wicepremier skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego działania we wspomnianej sprawie.

Leszek Balcerowicz krytykuje rząd PiS

Leszek Balcerowicz, we wpisie zamieszczonych na profilu społecznościowym Twitter, twierdzi, że złe ustroje, a za taki najprawdopodobniej uważa obecny, opierają się na zastraszaniu ludzi przez „aparat państwa”.

Były minister podkreśla również, że „w reżimie Kaczyńskiego” ten aparat obejmuje nie tylko służby, ale też prokuratorów i niektórych sędziów. Balcerowicz uważa, że tych ludzi oraz podejmowane przez nich działania należy bezwzględnie zapamiętać.

„Złe ustroje opierają się na zastraszaniu niepokornych przez aparat państwa. W reżimie Kaczyńskiego ten aparat obejmuje służby, prokuratorów Ziobry i tych sędziów, którzy z automatu, bez analiz, akceptują ich wnioski o wtrącanie ludzi do aresztów wydobywczych.Trzeba ich zapamiętać” – napisał Leszek Balcerowicz.

Jeszcze wcześniej Balcerowicz zamieścił inny wpis, tym razem dotyczący policjantów biorących udział w zabezpieczeniu manifestacji ws. aresztowania Margot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *