Obywatele Gruzji dewastowali samochody na stołecznych parkingach. Mieli tylko jeden powód

Na trop przestępców, podczas ostatnich działań, natrafili policjanci z grupy „Skorpion”. W wyniku sprawnie przeprowadzonej akcji zatrzymano sześciu obywateli Gruzji, podejrzanych o włamania do samochodów. Celem rozbojów była kradzież wyposażenia i zawartości pojazdów.

Funkcjonariusze swoje działania prowadzili na terenie Pragi Północ. Przeprowadzone śledztwo doprowadziło ich do seryjnych włamywaczy. Łupem padały samochody znajdujące się na publicznych parkingach, a dokładniej ich zawartość. Przestępcy wybijali szyby i kradli zazwyczaj damskie torebki przepełnione pieniędzmi i biżuterią.

Rysopis pomógł w działaniach 

W wyniku postepowania zlokalizowano pojazd, którym podejrzani mogli się poruszać. Można powiedzieć, że przestępcy zostali ujęci na gorącym uczynku. W momencie aresztowania próbowali wyrwać klamkę z samochodu zaparkowanego przy ul. Wojnickiej i dokonać kolejnego włamania. Gdy dostrzegli policjantów, próbowali zbiec z miejsca zdarzenia, jednak chwilę później zostali ujęci.

Przestępcami byli obywatele Gruzji 

Okazało się, że schwytani mężczyźni są obywatelami Gruzji. Wszystkim sześciu zatrzymanym postawiono zarzut włamania oraz kradzieży na kwotę 4000 zł. W pobliskich lombardach funkcjonariusze znaleźli część skradzionych rzeczy. Natomiast w miejscu pobytu zatrzymanych zabezpieczono przedmioty służące do popełniania przestępstw.

Wobec Gruzinów zastosowano trzymiesięczny areszt. Za popełnione czyny grozi im nawet 10 lat odsiadki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *