Jedna prosta rzecz może zrewolucjonizować codzienne zakupy. Ma ruszyć już w maju

Już niedługo będzie można zapomnieć o drukowanych paragonach. Sytuacja jest rozwojowa, jednak Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zapowiedziało, że zmiany mogą nastąpić już w maju bieżącego roku.

Wszystko na to wskazuje, że drukowane paragony odejdą do lamusa. Sprawa jest o tyle rozwojowa, że ma to nastąpić całkiem niedługo – w maju tego roku. Rząd wraz z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii cyklicznie wraca do pomysłu, aby zastąpić tradycyjne paragony tymi elektronicznymi.

Do tej pory sprzedawcy mieli i w dalszym ciągu mają obowiązek wystawiania paragonów w formie papierowej. Nowe przepisy miałyby to regulować. W myśl nowych rozporządzeń, sprzedawcy będą zwolnieni z obowiązku drukowania potwierdzenia zakupu, natomiast, jeśli klient wyrazi chęć i zgodę, paragon zostanie mu wysłany w formie elektronicznej.

Nie będzie to wcale takie łatwe 

Jak możemy przeczytać na stronie Biznes Info, zmiana nie będzie taka prosta. Problem polega na dostosowaniu kas fiskalnych do tego typu usług. Biorąc pod uwagę jeszcze wiele zmiennych związanych z przystosowaniem się do nowych wymogów, zmiany nastąpią z pewnością nieco później niż pierwotnie zakładają rządzący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *