Tomasz Poręba znów przekazał świetne wieści. Dwie duże inwestycje dla mieszkańców Podkarpacia

Wyciekły rozmowy Zenka Martyniuka z Jackiem Kurskim. Polacy są oburzeni

Zenek Martyniuk od lat może liczyć na lukratywne kontrakty od TVP. Przynajmniej - jak mówi w nagranych rozmowach Jacek Kurski - dopóki prezesem jest...

Ostrzeżenie IMGW. Śnieg zasypie Polskę, podano szczegóły

Prognoza pogody. Śnieg nie pojawił się podczas ostatnich świąt w takim natężeniu, jakiego oczekiwało wielu Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że biały puch...

Tomasz Lis wspiął się na wyżyny hipokryzji. Wpis sprzed chwili od razu stał się memem

Tomasz Lis nie lubi PiS-u i rządu Zjednoczonej Prawicy. Rzecz jasna ma do tego prawo. Ma również prawo z uporem maniaka, dosłownie co kilkadziesiąt...

Łomianki: 39-latek znalazł kartę płatniczą. Nie do wiary, co zrobił, zamiast ją oddać właścicielowi

Galeria Łomianki. Zwykły, styczniowy dzień. 39-letni mężczyzna, spacerujący galerią handlową, znajduje kartę płatniczą. Co w takiej sytuacji zrobiłaby uczciwa osoba? Zapewne przekazała znalezisko obsłudze...

Barciś zaproponował zrobienie odcinka specjalnego “Miodowych lat”. Fani oszaleliby ze szczęścia?

Artur Barciś zaproponował telewizji Polsat wyprodukowanie odcinka specjalnego serialu "Miodowe lata". Już dłuższy czas temu osoby związane z produkcją dały nam do zrozumienia, że...

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Poręby znów ogłosił świetną informację dla mieszkańców Podkarpacia. Informacja dotyczy dwóch strategicznych inwestycji dotyczących sportu w powiecie mieleckim. Obie otrzymają duże, rządowe dofinansowanie.

Tomasz Poręba już od dziesięciu lat zasiada w europarlamencie. Pochodzi z Małopolski, ale swoją karierę polityczną związał z Podkarpaciem i to właśnie z tego regionu wybierany jest w euro-wyborach.

Dla bardzo wielu osób polityk ten może być kojarzony ze sportem. W latach 90-tych był obiecującym piłkarzem reprezentującym barwy Kolejarza Stróże, czy Górnika Wieliczka. Karierę zastopowała mu jednak groźna kontuzja.

Nic więc dziwnego, że to właśnie sport jest mu bardzo bliski. Dał się już poznać jako mecenas podkarpackiego sportu, któremu sponsorów zawdzięczają m.in. piłkarska Stal Mielec, koszykarskie Miasto Szkła Krosno oraz tenisistki stołowe z Tarnobrzega.

Teraz Tomasz Poręba ogłosił kolejną, świetną informację dotyczącą sportu na Podkarpaciu. Tym razem chodzi o inwestycje sportowe w powiecie mieleckim. Obie otrzymały rządowe dofinansowanie.

Tomasz Poręba ogłosił świetne wieści. Dwie duże inwestycje na Podkarpaciu

– Bardzo się cieszę, że dzięki doskonałej współpracy z władzami gminy Mielec i miasta Przecław udało nam się nam wspólnie przekonać Ministerstwo Sportu do udzielenia rządowego dofinansowania dla modernizacji oraz budowy nowych hal sportowych w powiecie mieleckim – powiedział Tomasz Poręba.

– Rozbudowa infrastruktury sportowej zawsze przyczynia się do wzrostu poziomu życia mieszkańców, a w sposób szczególny do rozwoju sportowego dzieci i młodzieży. Bardzo liczę, że te obiekty służyć będą nie tylko lokalnej społeczności ale również wszystkim mieszkańcom powiatu.

– Warto pamiętać, że w ostatnich latach udało się już pozyskać z budżetu państwa blisko 30 mln PLN na budującą się wielofunkcyjną halę sportową w Mielcu, 2 mln PLN na instalację podgrzewanej płyty na obiekcie Stali oraz środki na budowę hali sportowej w gminie Tuszów Narodowy – przypomina europoseł Poręba.

Gmina Mielec uzyskała dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Książnicach. Wysokość dofinansowania to 1 230 000 zł.

Z kolei gmina Przecław będzie modernizować halę sportową przy Szkole Podstawowej w Przecławiu. Wysokość dofinansowania to 606 000 zł.

Dwie inwestycje sportowe w powiecie mieleckim z rządowym dofinansowaniem.

Świetna wiadomość dla najmłodszych…

Opublikowany przez Tomasz Poręba – Poseł do Parlamentu Europejskiego Wtorek, 8 grudnia 2020

ZOBACZ KONIECZNIE

Trump właśnie zdetonował polityczną bombę. “Mam dowody na sfałszowanie wyborów”

Donald Trump zadeklarował dziś, że nigdy nie uzna wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA....

Ewa Farna uderza w TVP. Wyborcy PiS nie zapomną jej tych słów

Ewa Farna, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodszego pokolenia, po raz kolejny pokazała, co...

Warszawa. Największa inwestycja TBS od ponad 15 lat. Pierwsi lokatorzy już otrzymali klucze do mieszkań

Dwa wielorodzinne budynki przy ul. Radzymińskiej 121-123 zostały oddane do użytkowania. Do mieszkań wprowadzili...

Nowe artykuły