Tomasz Poręba znów przekazał świetne wieści. Dwie duże inwestycje dla mieszkańców Podkarpacia

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Poręby znów ogłosił świetną informację dla mieszkańców Podkarpacia. Informacja dotyczy dwóch strategicznych inwestycji dotyczących sportu w powiecie mieleckim. Obie otrzymają duże, rządowe dofinansowanie.

Tomasz Poręba już od dziesięciu lat zasiada w europarlamencie. Pochodzi z Małopolski, ale swoją karierę polityczną związał z Podkarpaciem i to właśnie z tego regionu wybierany jest w euro-wyborach.

Dla bardzo wielu osób polityk ten może być kojarzony ze sportem. W latach 90-tych był obiecującym piłkarzem reprezentującym barwy Kolejarza Stróże, czy Górnika Wieliczka. Karierę zastopowała mu jednak groźna kontuzja.

Nic więc dziwnego, że to właśnie sport jest mu bardzo bliski. Dał się już poznać jako mecenas podkarpackiego sportu, któremu sponsorów zawdzięczają m.in. piłkarska Stal Mielec, koszykarskie Miasto Szkła Krosno oraz tenisistki stołowe z Tarnobrzega.

Teraz Tomasz Poręba ogłosił kolejną, świetną informację dotyczącą sportu na Podkarpaciu. Tym razem chodzi o inwestycje sportowe w powiecie mieleckim. Obie otrzymały rządowe dofinansowanie.

Tomasz Poręba ogłosił świetne wieści. Dwie duże inwestycje na Podkarpaciu

– Bardzo się cieszę, że dzięki doskonałej współpracy z władzami gminy Mielec i miasta Przecław udało nam się nam wspólnie przekonać Ministerstwo Sportu do udzielenia rządowego dofinansowania dla modernizacji oraz budowy nowych hal sportowych w powiecie mieleckim – powiedział Tomasz Poręba.

– Rozbudowa infrastruktury sportowej zawsze przyczynia się do wzrostu poziomu życia mieszkańców, a w sposób szczególny do rozwoju sportowego dzieci i młodzieży. Bardzo liczę, że te obiekty służyć będą nie tylko lokalnej społeczności ale również wszystkim mieszkańcom powiatu.

– Warto pamiętać, że w ostatnich latach udało się już pozyskać z budżetu państwa blisko 30 mln PLN na budującą się wielofunkcyjną halę sportową w Mielcu, 2 mln PLN na instalację podgrzewanej płyty na obiekcie Stali oraz środki na budowę hali sportowej w gminie Tuszów Narodowy – przypomina europoseł Poręba.

Gmina Mielec uzyskała dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Książnicach. Wysokość dofinansowania to 1 230 000 zł.

Z kolei gmina Przecław będzie modernizować halę sportową przy Szkole Podstawowej w Przecławiu. Wysokość dofinansowania to 606 000 zł.

Dwie inwestycje sportowe w powiecie mieleckim z rządowym dofinansowaniem.

Świetna wiadomość dla najmłodszych…

Opublikowany przez Tomasz Poręba – Poseł do Parlamentu Europejskiego Wtorek, 8 grudnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *