Rafał Trzaskowski atakowany za świąteczne kartki. Niektórzy widzą na nich Islam

Rafał Trzaskowski od dobrych kilku dni jest krytykowany za kartki świąteczne, który kilka dni temu zostały wypuszczone do internetu przez warszawski ratusz. Według oponentów, na kartkach jest za mało symboliki charakterystycznej dla świąt Bożego Narodzenia.

Warszawskie świąteczne kartki krytykowane są za brak symboliki charakterystycznej dla świąt Bożego Narodzenia. W sieci pojawiło się więc wiele komentarzy, że symbolami świąt Bożego Narodzenia są Jezus, Maryja i Józef czy żłóbek betlejemski, a nie elementy architektury. Tych symboli na warszawskich kartkach nie ma.

– Prezydent Rafał Trzaskowski zaprasza na kolędowanie. Bez Boga oczywiście. Znajoma poprosiła, byście państwo zwrócili uwagę na gest dziecka. Upiorny ten świat lewactwa – napisał na swoim twitterze dziennikarz Wojciech Biedroń. Niektórzy na kartkach widzą nawet symbole Islamu. Jako taki symbol wskazywany jest przede wszystkim półksiężyc, który rzeczywiście widoczny jest na kartkach.

Rafał Trzaskowski krytykowany za świąteczne kartki. Rzecznika ratusza odpowiada na zarzuty

Na zarzuty części internautów starała się odpowiedzieć rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. Jej zdaniem „każdy widzi to, co chce widzieć”.

– Warszawa jest miastem różnorodnym, przyjaznym i otwartym. Organizowane przez miasto wydarzenia kierowane są do wszystkich warszawianek i warszawiaków, którzy reprezentują różnorodne pochodzenie, wiarę i przekonania – podkreśliła.

– Motywem przewodnim ma być wspólnotowość. Święta Bożego Narodzenia to czas, który powinien nas łączyć, a nie dzielić – bez względu na różnice, które są pomiędzy nami. Taki jest wydźwięk grafik. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to nie rozumie tak naprawdę świąt Bożego Narodzenia – podkreśliła Gałecka.

  1. Krzysztof Jackowski przewidział dramat Kaczyńskiego. To się dzieje na naszych oczach
  2. Hakerzy nagrywali osoby, które odwiedzały strony dla dorosłych. Ten mail otrzymało tysiące Polaków, są przerażeni
  3. Polskie kobiety wstrzymały oddech. Kaczyński zrobił decydujący krok
  4. To koniec Rydzyka?! Właśnie na jaw wyszły nowe fakty, wierni nie dowierzają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *