Piaseczno. Przestępcy napadli na kuriera. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych

Piaseczno. Kryminalni z Piaseczna zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie rozboju na kurierze. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do tych wydarzeń doszło w gminie Tarczyn. Jak ustalili wówczas policjanci, sprawcy śledzili kuriera, który rozwoził przesyłki. Zaraz po tym jak zaparkował pod jedną z posesji i wyjmował paczkę ze swojego pojazdu, podbiegło do niego dwóch mężczyzn.

Jeden z nich przytrzymał kuriera, a drugi go uderzył. Następnie zdezorientowanego mężczyznę wrzucili do środka służbowego samochodu. Sprawcy skradli znaczną ilość gotówki i uciekli z miejsca zdarzenia.

Piaseczno. Dwaj mężczyźni zatrzymani za napad na kuriera

Drobiazgowa praca policjantów szybko przyniosła efekty. Mundurowi z Tarczyna zabezpieczyli nagrania z monitoringów, dzięki którym ustalono wizerunek sprawców. W wyniku pracy operacyjnej kryminalni z Piaseczna ustalili tożsamość osób, które mogły mieć związek z tym napadem. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Po kilku dniach od pierwszego zatrzymania w ręce kryminalnych wpadł także 44-latek. Śledczy z Tarczyna wystąpili z popartym przez prokuratora wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec obu zatrzymanych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Grójcu obaj zatrzymani trafili do aresztu, jeden z nich na dwa miesiące, a drugi na trzy. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

  1. Szczepionka na koronawirusa. Osoby, które jej nie przyjmą mogą mieć poważne problemy, rząd już nad tym pracuje
  2. Sekielski odpowiedział Rydzykowi. Duchowny z Torunia może mieć problem
  3. Tusk zapowiada wielki powrót? Te słowa mówią wszystko
  4. Gigantyczny wyciek danych z firmy ubezpieczeniowej. Każdy miał do nich dostęp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *