Władysław Frasyniuk: z opresyjną władzą się walczy, nie czas na dylematy

Władysław Frasyniuk, były opozycjonista, postanowił publicznie skarcić Rafała Trzaskowskiego i Włodzimierza Czarzastego. Były działacz „Solidarności” nawiązał w ten sposób do umieszczenia w areszcie lewicowej aktywistki Margot.

Zatrzymanie Margot oraz decyzja sądu w Warszawie o umieszczeniu jej w areszcie doprowadziła do mocnego sprzeciwu środowisk lewicowych. Posłowie Lewicy zaangażowali się w obronę działaczki i zapewnili jej obsługę prawną. W obronie Margot stanął też Rafał Trzaskowski, który zamieścił wpis na Facebooku.

“Działanie aresztowanej dziś aktywistki to wyraz bezsilności i krzyk niezgody na akt nienawiści. Dziwi mnie fakt, że w takiej sprawie zastosowano areszt. Nie wierzę w przypadkowość ostatnich działań władzy i organów ścigania” – napisał Rafał Trzaskowski. Więcej TUTAJ.

W sprawie głos zabrał też Władysław Frasyniuk, który publicznie skarcił Trzaskowskiego i lidera SLD, Włodzimierza Czarzastego. Były opozycjonista twierdzi bowiem, że sytuacja z Margot to efekt zaniechań tych polityków.

Władysław Frasyniuk: z opresyjną władzą się walczy

Frasyniuk wypomniał Trzaskowskiemu i Czarzastemu, że ci niezbyt dostatecznie sprzeciwiali się obecnej władzy. „Trzaskowskiemu przeszkadzały tęczowe flagi na krzyżach, Czarzastemu też, no to macie – esteci” – napisał były opozycjonista.

„Z oprawcami nie rozmawia się spokojnie i nie milczy się kulturalnie. Z opresyjną władzą się walczy” – dodał. To jednak nie koniec. Władysław Frasyniuk wezwał bowiem liderów opozycyjnych ugrupowań, by ci wyszli na ulicę „bronić obywateli”. „Nie czas na dylematy. Na ulicę liderzy, bronić obywateli!” – zaapelował.

Tweet Frasyniuk odbił się szerokim echem w przestrzeni internetowej. Zauważyło go oczywiście wielu polityków. Niektórzy z nich dali Frasyniukowi wsparcie. Wśród nich znalazł się np. Michał Boni, przedstawiciel Platformy Obywatelskiej, który „podał dalej” emocjonalny komentarz byłego opozycjonisty. Dalej podała go też Katarzyna Lubiniecka-Rożyło, działaczka Lewicy, która przez 22 lata była dziennikarką i redaktorką Gazety Wyborczej we Wrocławiu,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *