Władysław Frasyniuk: z opresyjną władzą się walczy, nie czas na dylematy

Władysław Frasyniuk, były opozycjonista, postanowił publicznie skarcić Rafała Trzaskowskiego i Włodzimierza Czarzastego. Były działacz „Solidarności” nawiązał w ten sposób do umieszczenia w areszcie lewicowej aktywistki Margot.

Zatrzymanie Margot oraz decyzja sądu w Warszawie o umieszczeniu jej w areszcie doprowadziła do mocnego sprzeciwu środowisk lewicowych. Posłowie Lewicy zaangażowali się w obronę działaczki i zapewnili jej obsługę prawną. W obronie Margot stanął też Rafał Trzaskowski, który zamieścił wpis na Facebooku.

“Działanie aresztowanej dziś aktywistki to wyraz bezsilności i krzyk niezgody na akt nienawiści. Dziwi mnie fakt, że w takiej sprawie zastosowano areszt. Nie wierzę w przypadkowość ostatnich działań władzy i organów ścigania” – napisał Rafał Trzaskowski. Więcej TUTAJ.

W sprawie głos zabrał też Władysław Frasyniuk, który publicznie skarcił Trzaskowskiego i lidera SLD, Włodzimierza Czarzastego. Były opozycjonista twierdzi bowiem, że sytuacja z Margot to efekt zaniechań tych polityków.

Władysław Frasyniuk: z opresyjną władzą się walczy

Frasyniuk wypomniał Trzaskowskiemu i Czarzastemu, że ci niezbyt dostatecznie sprzeciwiali się obecnej władzy. „Trzaskowskiemu przeszkadzały tęczowe flagi na krzyżach, Czarzastemu też, no to macie – esteci” – napisał były opozycjonista.

„Z oprawcami nie rozmawia się spokojnie i nie milczy się kulturalnie. Z opresyjną władzą się walczy” – dodał. To jednak nie koniec. Władysław Frasyniuk wezwał bowiem liderów opozycyjnych ugrupowań, by ci wyszli na ulicę „bronić obywateli”. „Nie czas na dylematy. Na ulicę liderzy, bronić obywateli!” – zaapelował.

Tweet Frasyniuk odbił się szerokim echem w przestrzeni internetowej. Zauważyło go oczywiście wielu polityków. Niektórzy z nich dali Frasyniukowi wsparcie. Wśród nich znalazł się np. Michał Boni, przedstawiciel Platformy Obywatelskiej, który „podał dalej” emocjonalny komentarz byłego opozycjonisty. Dalej podała go też Katarzyna Lubiniecka-Rożyło, działaczka Lewicy, która przez 22 lata była dziennikarką i redaktorką Gazety Wyborczej we Wrocławiu,

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły