Rafał Trzaskowski staje w obronie Margot. Dziennikarz TVP przypomina film (WIDEO)

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, stanął w obronie Margot. Aktywistka LGBT została zatrzymana za atak na działaczy prolife i skazana na dwa miesiące aresztu. Politykowi odpowiedział dziennikarz TVP, Michał Adamczyk.

Decyzja warszawskiego sądu o umieszczeniu Margot w areszcie odbiła się szerokim echem w polskiej przestrzeni publicznej. Największe oburzenie wywołała wśród przedstawicieli środowisk lewicowych. Włodzimierz Czarzasty, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zapowiedział interwencję w tej sprawie. Więcej TUTAJ.

Głos w tej sprawie zabrał również prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Polityk opublikował wpis na Facebook, w którym stanął w obronie osadzonej w areszcie aktywistki.

„Działanie aresztowanej dziś aktywistki to wyraz bezsilności i krzyk niezgody na akt nienawiści” – napisał prezydent Warszawy na swoim profilu społecznościowym.

„Dziwi mnie fakt, że w takiej sprawie zastosowano areszt. Nie wierzę w przypadkowość ostatnich działań władzy i organów ścigania” – podkreśla.

Rafał Trzaskowski staje w obronie Margot. Dziennikarz TVP kontruje filmem

„Władza cynicznie dąży do zaognienia sytuacji w Polsce i próbuje nas dzielić i napuszczać na siebie” – pisze w dalszej części komentarza Rafał Traskowski.

„To, co dzieje się dziś na ulicach mojego miasta przypomina metody znane z poprzedniej epoki. Nie umiem zaakceptować tego, że twardy sprzeciw wobec mowy nienawiści i obrażania ludzi spotyka się z taką reakcją władzy. Prawa trzeba przestrzegać, ale prawo zawsze musi bronić słabszych” – dodaje.

Z narracją prezydent Warszawy nie zgadza się dziennikarz TVP, Michał Adamczyk. Prowadzący „Wiadomości” zamieścił na Twitterze film, na którym widać zajście z udziałem Margot. To na podstawie tych zdarzeń aktywistka została zatrzymana, a następnie osadzona w areszcie. Teraz spędzi tam dwa miesiące.

Na filmie widać, jak aktywiści LGBT, w tym Margot, atakują działaczy prolife. Po wszystkim tłumaczyli, że ich zachowanie było motywowane faktem, iż przedstawiciele fundacji obrażali społeczność homoseksualną. „Dla jasności: Rafał Trzaskowski broni napastnika z tego filmu a nie ofiarę” – napisał Michał Adamczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *