Rafał Trzaskowski staje w obronie Margot. Dziennikarz TVP przypomina film (WIDEO)

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, stanął w obronie Margot. Aktywistka LGBT została zatrzymana za atak na działaczy prolife i skazana na dwa miesiące aresztu. Politykowi odpowiedział dziennikarz TVP, Michał Adamczyk.

Decyzja warszawskiego sądu o umieszczeniu Margot w areszcie odbiła się szerokim echem w polskiej przestrzeni publicznej. Największe oburzenie wywołała wśród przedstawicieli środowisk lewicowych. Włodzimierz Czarzasty, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zapowiedział interwencję w tej sprawie. Więcej TUTAJ.

Głos w tej sprawie zabrał również prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Polityk opublikował wpis na Facebook, w którym stanął w obronie osadzonej w areszcie aktywistki.

„Działanie aresztowanej dziś aktywistki to wyraz bezsilności i krzyk niezgody na akt nienawiści” – napisał prezydent Warszawy na swoim profilu społecznościowym.

„Dziwi mnie fakt, że w takiej sprawie zastosowano areszt. Nie wierzę w przypadkowość ostatnich działań władzy i organów ścigania” – podkreśla.

Rafał Trzaskowski staje w obronie Margot. Dziennikarz TVP kontruje filmem

„Władza cynicznie dąży do zaognienia sytuacji w Polsce i próbuje nas dzielić i napuszczać na siebie” – pisze w dalszej części komentarza Rafał Traskowski.

„To, co dzieje się dziś na ulicach mojego miasta przypomina metody znane z poprzedniej epoki. Nie umiem zaakceptować tego, że twardy sprzeciw wobec mowy nienawiści i obrażania ludzi spotyka się z taką reakcją władzy. Prawa trzeba przestrzegać, ale prawo zawsze musi bronić słabszych” – dodaje.

Z narracją prezydent Warszawy nie zgadza się dziennikarz TVP, Michał Adamczyk. Prowadzący „Wiadomości” zamieścił na Twitterze film, na którym widać zajście z udziałem Margot. To na podstawie tych zdarzeń aktywistka została zatrzymana, a następnie osadzona w areszcie. Teraz spędzi tam dwa miesiące.

Na filmie widać, jak aktywiści LGBT, w tym Margot, atakują działaczy prolife. Po wszystkim tłumaczyli, że ich zachowanie było motywowane faktem, iż przedstawiciele fundacji obrażali społeczność homoseksualną. „Dla jasności: Rafał Trzaskowski broni napastnika z tego filmu a nie ofiarę” – napisał Michał Adamczyk.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły