Tomasz Komenda doczekał się odszkodowania za 18 lat niesłusznej odsiadki. „Żadne pieniądze nie wynagrodzą mi tych lat”  

Sprawa Tomasza Komendy to jedna z najbardziej medialnych spraw ostatnich lat. Mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu za niewinność. W końcu sąd przyznał mu wielomilionowe odszkodowanie.

12 milionów złotych zadośćuczynienia oraz 811,533 złotych odszkodowania otrzyma Tomasz Komenda za 18 lat spędzonych w więzieniu. W 2018 roku Sąd uniewinnił mężczyznę z zarzutu zabójstwa, w skutek czego spędził on za kratkami czas, który powinien być na wolności.

Najwyższe odszkodowanie w historii

Pieniądze przyznane przez Sąd w Opolu to najwyższa wartość zadośćuczynienia w historii. Nikt wcześniej nie otrzymał takiej kwoty. Dotychczasowym „rekordzistą” był Czesław Kowalczyk z Gdyni, któremu zasądzono 2,7 mln za 12 lat niesłusznego więzienia.

Nie wszystkim się to spodobało

Po ogłoszeniu wyroku, w internecie, przelała się fala nienawiści i zazdrości. Większość wpisów dotyczy nie tylko samej kwoty, ale także instytucji, która za to zapłaci (w tym wypadku jest to Skarb Państwa). Jak łatwo się domyślić – za błędy zapłacimy my – podatnicy.

„Tomasz Komenda nie tylko został milionerem, został nim między innymi za moje i państwa pieniądze” – pisze zbulwersowany internauta. Sam niesłusznie skazany, po wyjściu z sali rozpraw powiedział: „Skończył się mój koszmar. Ludzie, którzy mnie zamknęli, nie mają serca. Żadne pieniądze nie wynagrodzą tych 18 lat”. Warto się zastanowić, czy komentowanie tej sprawy ma sens? Raczej nikt świadomie nie chciałby najlepszych lat swojego życia spędzić w izolacji więziennej. 

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły