Tego chcą mieszkańcy stolicy. Niektóre z tegorocznych pomysłów mogą zaskoczyć

Mieszkańcy Warszawy przesłali do tegorocznego budżetu obywatelskiego łącznie 2198 propozycji. Najwięcej z nich dotyczy dzielnic (1966 pomysłów), w których górują Mokotów, Bielany oraz Ursynów. Niektóre pomysły warszawiaków mogą zaskoczyć.

W Warszawie króluje zieleń

Najwięcej pomysłów niezmiennie związanych jest z szeroko pojętą zielenią oraz placami zabaw. Warszawiacy zgłosili pomysły dotyczące m.in. nasadzeń drzew, budowy placów zabaw (w tym remonty istniejących), oraz nowe atrakcje dla dzieci.

Nie zapomniano o sporcie

Sport od zawsze króluje w budżecie obywatelskim. Nie inaczej było również w tym roku. Do swoich pomysłów mieszkańcy zakwalifikowali projekty boisk, budowę/rozbudowę skateparków oraz torów rowerowych. Po sukcesach warszawianki Igi Świątek, prym w tym roku wiodą także projekty związane z uprawianiem tenisa.

Warszawiacy chcą więcej DDR

DDR – czyli drogi dla rowerów, to także znaczna część tematów projektów złożonych w tym roku. Ponad 100 przypadków dotyczy rozbudowy popularnych coraz bardziej „ścieżek rowerowych”, na które w przyszłym sezonie zawitają m.in. hulajnogi elektryczne. O tym pisaliśmy TUTAJ. 

Pomoc w pandemii

W tym wyjątkowym roku nie zapomniano o społecznych skutkach pandemicznych. Zasugerowano to w budżecie projektami pt. „Warsztaty psychologiczne dla dzieci uzależnionych od gier i internetu” oraz „Sesje z psychologiem i terapeutą dla wszystkich borykających się ze skutkami psychologicznymi izolacji”. Nie wiadomo, czy przypadną do gustu osobom głosującym, jednak nigdy wcześniej podobne propozycje nie padały.

Rekordzista złożył aż 89 projektów, a większość wniosków została zgłoszona on-line. Co ciekawe, prawie połowę projektów mieszkańcy Warszawy zgłosili dopiero ostatniego dnia zapisów.

Wszystkie pomysły zostaną zweryfikowane pod względem wymogów przez pracowników urzędu. Jeśli projekt nie zostanie przyjęty, istnieje możliwość odwołania się od tej decyzji.

Głosowanie w sprawie pomysłów odbędzie się między 15 a 30 czerwca, a na realizację miasto przeznaczy ponad 93 miliony złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *