Miasto Warszawa oferuje pracę, która nie wymaga wiele wysiłku. Taka okazja zdarza się raz na 10 lat

Miasto stołeczne Warszawa od kilkunastu dni poszukuje osób chętnych do pracy jako rachmistrz przy Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Warto się pospieszyć – zgłoszenia są przyjmowane do 9 lutego.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań to badanie, które odbywa się raz na 10 lat. Ostatni miał miejsce w 2011 roku. W związku z tym miasto Warszawa poszukuje osób zainteresowanych współpracą i chętnych do podjęcia pracy na stanowisku rachmistrza. Do tej pory zgłosiło się 450 zainteresowanych, jednak, aby przeprowadzić spis, potrzebnych jest min. 745 osób.

Zgłoszeń swojej kandydatury można dokonać na kilka sposobów:

– pocztą tradycyjną
– pocztą elektroniczną ([email protected])
– poprzez platformę ePUAP
– bezpośrednio w siedzibie Biura Administracji i Spraw Obywatelskich (ul. Leona Kruczkowskiego 2)

 Wymagania

Osoba, która chce zostać rachmistrzem powinna mieć ukończone minimum 18 lat oraz posiadać średnie wykształcenie. Ponadto wymagana jest znajomość języka polskiego w mowie i piśmie, a także czyste konto dotyczące przeszłości kryminalnej tj. wyroku za umyślne przestępstwo oraz przestępstwo skarbowe.

Jak możemy przeczytać na stronie urzędu, do zadań osoby zatrudnionej będzie należało:

– przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego w zainstalowaną aplikację formularzową,
– zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań w aplikacji formularzowej,
– przejęcie części zadań innych rachmistrzów spisowych w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszy się liczba rachmistrzów w gminie (np. w przypadku rezygnacji, zachorowań, itp.) lub dotrzymanie terminu realizacji spisu będzie zagrożone.

Warto się pospieszyć, ponieważ termin zgłoszeń mija 9 lutego.

Badanie jest przeprowadzane we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym.

Więcej informacji na stronie: um.warszawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *