Mateusz Borek w szoku. Chodzi o Michała Probierza

Mateusz Borek jest w szoku. Chodzi o sytuację związaną z Michałem Probierzem i jego decyzją o rezygnacji z pracy w Cracovii. Ostatecznie trener pozostał na swoim stanowisku, jednak dziennikarz i tak jest zdumiony.

“Muszę odpocząć. Przez piętnaście lat pracowałem i w końcu muszę gdzieś pojechać, zająć się sam sobą, rodziną” – powiedział Probierz podczas konferencji prasowej po przegranym przez Cracovię meczu z Wartą Poznań. Było to pierwsze spotkanie rozgrywane przez “Pasy” w rundzie wiosennej polskiej ekstraklasy.

I gdy wydawało się, że Probierz faktycznie odejdzie ze stanowiska… ten podjął decyzję o pozostaniu na nim. „To mogło być trzęsienie ziemi, które zniweczy trzy i pół roku pracy, ale skończyło się na tąpnięciu. To już decyzja ostateczna: Michał Probierz pozostanie trenerem Cracovii” – pisał niedawno Maciej Kmita, dziennikarz serwisu WP Sportowe Fakty.

Ostatnio głos w tej sprawie zabrał Mateusz Borek, który w swoim felietonie na łamach „Przeglądu Sportowego” przyznał, że jest zszokowany całą sytuacją.

Mateusz Borek w szoku. Przyznał to wprost

„Muszę Wam dziś uczciwie wyznać, że jestem zszokowany finałem historii Michała Probierza w Cracovii. Tydzień temu poświęciłem słynnemu trenerowi cały tekst. I była to opowiastka o wypalonym człowieku, który już tej pracy i drużyny nie czuje, nie ma motywacji, chęci, pomysłu i pasji do kontynuowaniu pracy na ławce Pasów” – rozpoczyna swój tekst Borek.

Dziennikarz dodaje również, że był zaskoczony, gdy okazało się, że Probierz jednak zostaje na swoich dotychczasowych stanowisku, co oznacza, że będzie prowadził zespół w kolejnych spotkaniach. „Podobno zadecydowała długa, konstruktywna i owocna rozmowa z właścicielem klubu profesorem Januszem Filipiakiem i prezesem Cracovii Jakubem Tabiszem. Jakoś mi to wszystko nie pasuje i się nie składa” – pisze współwłaściciel Kanału Sportowego.

Borek dodaje, że wierzy w to, iż Probierz nagle odzyskał radość z pracy. Jego zdaniem może tu chodzić o „ewentualne żądanie zadośćuczynienia właściciela względem trenera, jeśli ten bez jego zgody opuści projekt w czasie jego trwania”.

Czytaj także:

1. Nakręcają zamach stanu w Polsce? Skandaliczna okładka najnowszego „Newsweeka”
2. Borys Budka zszokował strajkujące Polki. Tych słów o aborcji mu nie zapomną
3. Media podały dramatyczne wieści. Jurek Owsiak załamany
 

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły